1. FC SLOVÁCKO – HRADEC KRÁLOVÉ 1:1 (0:0)

Domácí nastoupili vinou zranění bez dvou klíčových hráčů. Záložník Gonda bude mimo hru několik měsíců a útočník Chmelíček ulehl s virózou.

„My máme dneska v útoku Čtvrtníčka se Sládkem, tedy hráče, které jsme vytáhli z juniorky,“ připomněl nucené omlazení týmu domácí kouč Jurkemik.

První vzrušení v zápase přinesla dvanáctá minuta. Kubáň hledal na malém vápně Sládka, ale spolupráci mladíků zblokovali obránci Hradce. O dvě minuty později pálil po centru Stýskali znovu agilní Sládek, ale i s pomocí Formánkovy teče skončil míč těsně vedle.

První pořádný potlesk tribun se ozval zhruba v polovině poločasu. Z třiceti metrů se tvrdě opřel do míče Formánek, ale mířil přesně do rukavic gólmana Lindra. Hosté o sobě dali vědět pouze hlavičkou Víta, která ale Filipka nepřekvapila.

Na začátku druhé půle protáhl Lindra znovu Sládek, skóre se ale měnilo na druhé straně. Prakticky z protiútoku střílel z úhlu Rezek, Filipko míč vyrazil jen ke kopačkám dotírajícího Kaufmana a ten už si věděl rady – 0:1.

Trenér Jurkemik zareagoval na nepříznivý stav dvojím střídáním. Do hry přišli Berger a ofenzivní Matůš, kteří viditelně rozhýbali útočné snažení domácích.

„Oba hráli s vysokým nasazením a řekli si o základní sestavu proti Ústí,“ pochválil střídající hráče Jurkemik, který se o chvíli později radoval z vyrovnání. Stýskala zatočil rohový kop přesně na hlavu Inemana, který vyškrtl vedení hostů – 1:1. Vyrovnání vlilo domácím do žil novou ofenzivní krev a vítězný gól visel na vlásku. Nejblíže k němu měl pět minut před koncem střídající Matůš, jeho střela z úhlu ale těsně minula Lindrovu branku.

„Škoda našich nevyužitých šancí v závěru zápasu,“ litoval domácí trenér, který se pozastavil i u výkonu rozhodčích, jejichž výroky zejména v poslední čtvrthodině utkání vyvolaly na tribunách hodně hněvu.

„Dneska jsme hráli proti přesile, a to se potom hraje těžko. Sami jste to viděli a já to víc nebudu komentovat,“ řekl doslova Ladislav Jurkemik.

„Klukům nemám co vytknout. Hráli na doraz. Remíza pro nás ale určitě není úspěchem.“

Přestože Hradec na Slovácku vedl, nakonec byl jeho trenér Oldřich Machala spokojený i s remízou. „My jsme stejně jako Slovácko ve složité situaci a potřebujeme v každém zápase bodovat. Vzhledem k vývoji dnešního utkání můžeme být rádi i za nerozhodný výsledek, protože domácí měli ve druhé půlce daleko víc šancí než my.“

Branky: 70. Ineman – 57. Kaufman. Rozhodčí: Zelinka – Santarius, Adámková. ŽK: Lysoněk, Stýskala, Perůtka, Kubáň – Poděbradský, Černý, Přibyl. Diváci: 3051. Slovácko: Filipko –Němčický, Ineman, Formánek, Lysoněk – Kubáň, Perůtka (64. Berger), Stýskala, Randa – Čtvrtníček (64. Matůš), Sládek (84. Kerbr). Trenér: L. Jurkemik. Hradec Králové: Lindr – Němeček, Poděbradský, Chleboun, Kalousek (64. Svoboda) – Vít, Nemček, Rezek (90. Válek), Dvořák – Kaufman, Černý (74. Přibyl). Trenér: O. Machala