„Musím smeknout před kluky, jak se na utkání nachystali. Směrem dozadu podali stoprocentní výkon,“ zářil v pozápasovém rozhovoru hlavní trenér Kateřinic Marcel Beňo.

Úvodní minuty opticky patřily favorizovaným Morkovicím, které se však do vážnější příležitosti nedostaly. „Ze začátku nám dělalo problém široké hřiště, Morkovicím jsme dávali až příliš prostoru. Kluky jsme museli upozorňovat, aby si dostupovali hráče,“ přiblížil Beňo.

Vyhlašovací ceremoniál Zlínského Poháru KFS.
Podívejte se: Pohár i medaile. Takto to vypadalo po finále Poháru Zlínského KFS

Po čtvrt hodině hry se poprvé a naposledy měnilo skóre – až do vápna si naběhl defenzivně laděný Kuzník, který nikým nehlídán poslal hlavičku za morkovického gólmana Jarku. „Ondra je sváteční střelec, pro něj je to úplně neskutečný. Po tátovi navíc převzal roli předsedy. Při střídání jsem ho popichoval, že pokud rozhodne jeho jediný gól, tak budu muset smeknout klobouk,“ usmíval se kouč valašského mančaftu.

O pouhé tři minuty později mohlo být srovnáno.

Rychlý brejk Morkovic ve stoprocentní šanci sám před gólmanem Kateřinic Vrbou zazdil Knap.

Fotbalisté Kateřinic (černé dresy) ve finále Zlínského Poháru KFS porazili Morkovice 1:0.
Zklamaný Kroutilík: Chtěli jsme zachránit sezonu, druhá půle byla křeč

Na druhé straně po polovině úvodního poločasu selhal Bětík, jenž krátký únik zakončil střelou vedle.

Druhý poločas začal druhou velkou příležitostí Morkovic v zápase, Oplt však ve 48. minutě nastřelil pouze nohy brankáře Vrby. „Podržel nás výborně, hlavně pochytal vysoké balóny,“ chválil Beňo jednu z klíčových postav středečního finále.

Podvečerní zápas další branku nenabídl, Kateřinice díky výhře nad Morkovicemi 1:0 slaví zisk Zlínské Poháru KFS.

„Už ráno se mi třepaly ruce. Po posledních výkonech v naší soutěži (I. A. třída skupina – pozn. red.) jsem z finále měl respekt a trochu i strach, ve vítězství jsem tolik upřímně nevěřil. Doufal jsem ale, že to zvládneme, což se podařilo,“ komentoval emotivní okamžik trenér vítězného mužstva letošního ročníku Zlínského Poháru KFS Marcel Beňo.