Na celém stadionu je ještě relativní klid, využ ale pilně cvičíte. Jak vypadá váš aktuální tréninkový program?

Už jsem se zapojil naplno do přípravy s áčkem, ale dávám si navíc tyto čtvrteční tréninky 
s kondičním trenérem, protože jsem více než tři měsíce nehrál zápas, a tak kondiční část je 
u mě teď dost zanedbaná a je nutno to dohnat.

Takže cítíte, že to ještě na návrat na ligový trávník není?

Přesně tak, pociťuju to. 
V utkáních za béčko, které jsem teď odehrál, jsem na tom byl opravdu zle. I trenér Habanec mi řekl, že mám hodně pracovat na kondičce, takže jsme se dohodli s kondičním trenérem Maňáskem, který mi vytvořil tréninkový plán navíc, a teď na tom naplno pracujeme.

Co všechno plán obnáší?

Zatím jsem v části, kdy nabírám hrubou kondici. Takže druhým týdnem běhám delší běžecké tratě. Je to příprava, kdy se více zaměřuji na tu obsahovou kondici, než například na rychlost.

Herní tréninky ale už prožíváte s týmem, takže jaký je váš výhled a přání na návrat?

Tak, přání by bylo už teď proti Jablonci být připraven alespoň na střídačce, ale jestli si to už zasloužím, rozhodne trenér. Já se snažím, abych byl připraven co nejdříve. Přiznám se, že už mi to chybí.

Tři měsíce tým sledujete jen z tribuny. Jak byste zhodnotil své spoluhráče a dosavadní část sezony?

Klukům se hlavně z počátku sezony hodně dařilo a výsledková ztráta přišla až v posledním období v zápasech, kdy se to dalo očekávat. Mrzet může všechny snad jen utkání v Brně. Klukům se jinak ale vcelku daří a pro mě to znamená, že nebude tak jednoduché se zpátky do sestavy dostat.

Při marodění jste měl více volného času. Co jste dělal nejraději?

Mojí nejoblíbenější činností bylo hrát hry na Playstationu. Byl jsem vždy rád, když za mnou došli kluci a zahráli jsme si něco spolu. Ať už to byl například Juraj Chvátal, Maťo Biolek, Tom Košút … Udělali jsme si malý turnaj a trávili jsme tímto způsobem volný čas společně.

A oblíbené místo v Hradišti, kam si rád zajdeš, máš?

Mám v Hradišti jednu oblíbenou restauraci, kam si rád zajdu. Rád si vyrazím někam na kole po okolí. Třeba do Buchlovic. Občas zajdu do kina, jak je na co nálada.

Slovácko nyní čeká Jablonec. Jaký, z tvého pohledu přijede soupeř?

Jablonec se prozatím trápí, což si myslím, že nečekali. Určitě měli v plánu hrát od počátku na špici tabulky s tím, že se pokusí porvat o titul. Určitě se jim to nedaří tak jako v loňském roce. Soupeř to každém případě bude nesmírně těžký. Bude to utkání kdy oni vyhrát budou muset a my vyhrát budeme chtít.