,,Projekt soutěže organizované KFS Zlín nás v minulé sezoně mile překvapil. Jsme proto rádi, že jsme se soutěže zúčastnili, přestože to byly pro nás zejména výdaje na cestování navíc. Odměnou nám bylo finálové utkání se skvělou kulisou. Pro spoustu mladých hráček to byl doposud vrcholný sportovní zážitek v kariéře," zavzpomínal na úspěch v posledním ročníku poháru vedoucí kolektivu Brumova Ivo Polách.

Jeho tým si tak nemůže v nové sezóně dávat jiný cíl, než pohárové prvenství obhájit. V 1. kole se Brumov střetne s Valašskýma Kloboukama. Duel na valašskoklobouckém hřišti začíná v neděli v 17 hodin.

,,Pohárová utkání jsou ale nevyzpytatelná. Navíc Valašské Klobouky se každý rok zlepšují a tak nás čeká těžký zápas. Výsledek také ovlivní skutečnost, v jaké se sejdeme sestavě. Spousta hráček je totiž ještě na dovolené, nebo pracuje na brigádách," uvědomuje si před nedělním výkopem duelu Polách.

Ten očekává, že ve Valašském derby mnoho gólů nepadne. ,,Doufám ale, že víc branek bude ze svojí sítě lovit domácí gólmanka," věří v postup do 2. kola vedoucí kolektivu z Brumova.

Další zápas prvního kola mezi Lužkovicemi a Uherským Brodem se odehraje v září, o termínu střetnutí Nezdenic s Babicemi se teprve jedná. Březnice do soutěže naskočí až ve 2. kole.

Lubomír Hotař