„Z posledních pěti zápasů jsme získali pouze bod, to je strašidelné," řekl rozčarovaný kouč Svatopluk Habanec. Poslední šanci, jak alespoň trochu napravit dojem ze zpackaného závěru podzimní části Synot ligy, budou mít jeho svěřenci v pátečním domácím utkání s Teplicemi.

Sigma Olomouc – 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

Modrobílým totálně nevyšel vstup do zápasu, když hned z první útočné akce soupeře inkasovali. Tomáš Rada ve skluzu odvrátil centr ze strany pouze k Malcovi, který z ostrého úhlu propálil Heču – 1:0.

„Čekali jsme, že na nás Sigma nastoupí. Připravovali jsme se na to, přesto jsme na to nedokázali reagovat a brzy jsme inkasovali," nechápal trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

„Chtěli jsme hrát agresivně, vysoko a díky tomu jsme dali branku," pochvaloval si naopak jeho protějšek Václav Jílek.

Hráči Slovácka se nechtěli nechat zahanbit a kontrovalo svou typickou akcí. Chvátal našel v šestnáctce Doška, jeho hlavičku ale na brankové čáře gólman Buchta s obtížemi zkrotil. Vytáhlý kanonýr mohl pohnout ukazatelem skóre ještě jednou, tentokrát jeho pokus o centimetry minul pravou tyčku.

„Škoda, tam šlo branku ohrozit líp," litoval Svatopluk Habanec, kterého ještě víc mrzela neproměněná tutovka Marka Havlíka. Záložník Slovácka se po zdlouhavé rozehrávce Hubníka dostal do úniku, jenže ve finále pouze trefil gólmana Buchtu, který tak pro Sigmu před odchodem do kabin uhájil těsné vedení.

Na začátku druhé půle navíc hosté přišli o svou největší útočnou zbraň. Po Hlúpikově centru se Libor Došek dostal k hlavičce, jenže vzápětí se ostře srazil s gólmanem Buchtou a bezvládně dopadl na trávník.

Hrací plochu opustil na nosítkách, bylo jasné, že moravské derby pro něj skončilo. Pak se sice otřesený, objevil na lavičce náhradníků, takže zranění by snad nemělo být vážnější.

Pauza fotbalu uškodila, dlouhé minuty se hra odehrávala pouze ve středu hřiště bez výraznějších šancí. „Ve druhé půli jsme Sigmu zastavovali, ale nedokázali jsme dát finální přihrávku," uznal trenér Slovácka, že hra jeho týmu nebyla ani zdaleka ideální.

A tak v nervózním závěru logicky udeřili domácí. Unikajícího Faltu v 84. minutě stáhl k zemi Reinberk a Malec z pokutového kopu zpečetil vítězství Sigmy – 2:0.

„Tomáš (Malec) pracuje velmi dobře v tréninku, dokáže proměnit šanci a dnes to dokázal i v zápase," radoval se Václav Jílek.

„Druhý poločas ovlivnilo zranění Libora Doška, který je pro Slovácko velmi důležitý. Ani jeden tým neměl šanci, my jsme to ale odbojovali a pojistili to druhou brankou v závěru. Vzadu jsme byli dnes kompaktní a agresivní, hráli jsme v plném počtu, s defenzívou jsem spokojen," dodal olomoucký trenér.

Zatímco domácí slavili, šéf slovácké lavičky byl ze třetí prážky v řadě pořádně rozmrzelý. „Dostali jsme se do velkého zmaru, poslední zápas s Teplicemi musíme zvládnout," nechal se slyšet Svatopluk Habanec.

Branky: 4. a 85. z pen. Malec. Rozhodčí: Kocourek – J. Paták, Urban. ŽK: Houska, Navrátil, Hála, Vepřek – Došek, Daníček, Valenta, Rada, Reinberk. Diváků: 3568.

Sigma: Buchta – Hála, Hubník, Radakovič, Vepřek – Šindelář, Houska – Moulis (67. Falta), Plšek (74. Petr), Navrátil (87. Štěpán)- Malec. Trenér: Václav Jílek.

Slovácko: Heča – Chvátal, T. Rada, Břečka, Reinberk – Daníček – Diviš (46. Hlúpik), Valenta, Havlík, Civič (71. Sadílek) – Došek (59. Kone). Trenér: Svatopluk Habanec.