„Nuly jsou sice pěkné, ale pokud bychom je nedokázali přetavit v body, tak jsou na nic,“ říká urostlý stoper.

Zkušený dvaatřicetiletý obránce dirigoval nepropustnou defenzivu Slovácka i v posledním zápase se Slavií Praha, kde Kordulův tým vybojoval cenný bod. „Byl to těžký zápas. Věděli jsme, že domácí budou mít tlak, do toho stadion, fanoušci. Takové zápasy se hrají v podstatě tři do sezony. Proti Spartě, Plzni a právě Slavii, takže jsou to odlišné utkání. Naštěstí jsme to zvládli a přivezli velmi cenný bod,“ pokračuje Krejčí.

Bývalý hráč Jablonce, Mostu nebo Jihlavy sérii bez prohry nijak nepřeceňuje. „Je to pěkné, ale pořád nejsme zachránění,“ připomíná Krejčí. „Nyní nás čekají Teplice, takže to zase bude chtít co nejdéle vydržet s nulou, dát branku a opět to dotáhnout do vítězného konce,“ plánuje vysoký zadák.

Fotbalové utkání HET ligy mezi celky SK Slavia Praha a 1. FC Slovácko 29. dubna v Praze. Jiří Krejčí se raduje z bodu na Slavii.
Krejčí: Musíme být realisté, bod ze Slavie je zlatý

Receptem bude poctivý, běhavý výkon, který fotbalisté Slovácka předvedli už v posledním domácím zápase s Duklou Praha. „Nesmíme se pouštět do nějakých nákopů, ale vytvářet si šance pohybem. Hrajeme doma a věřím, že s podporou fanoušků utkání zvládneme,“ přeje si Krejčí.

I když celek z Uherského Hradiště čtyři poslední zápasy neprohrál a v tabulce HET ligy se vyšvihl před Karvinou a Mladou Boleslav na jedenácté místo, jistou záchranu stále nemá. „V kontextu ostatních výsledků týmů pod námi víme, že domácí zápasy jsou klíčové.

Teplice jsou pro mě nevyzpytatelný tým, který dokáže překvapit, o čemž mluví třeba jejich výhra v Liberci, kde dokázaly vývoj nepříznivého utkání otočit během poslední desetiminutovky,“ říká Krejčí. „Mají rozhodně kvalitu a vepředu urostlého Vaněčka, který je velmi nepříjemný. Určitě nás nečeká jednoduché utkání,“ ví dvaatřicetiletý obránce.

Utkání 27. kola HET ligy mezi Slováckem a Teplicemi se odehraje na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti v sobotu 5. května od sedmnácti hodin.

Autoři: Libor Kopl, Marek Jurák

Ilustrační foto.
Ostrožská Nová Ves srovnala s béčkem Hluku z 0:3 na 3:3