Nový kouč vstoupil do svého úřadu velmi razantně, hned provedl lehkou čistku v kabině. Do záložního týmu byli přeřazeni Petr Kaspřák, který se zotavuje po zranění, Pavel Eismann a Radek Görner. Místo nich Dekař začlenil do mužstva nadějné mladíky z Fotbalové akademie Petra Reinberka, Jiřího Perůtku a Milana Kerbra. „Chceme dát prostor odchovancům, a jsem přesvědčen, že tito hráči mají týmu co nabídnout,“ vysvětlil svůj krok Jiří Dekař. Jestli však dostanou šanci v základu, to neprozradil.

Dekařovi podle jeho slov ještě včera stále nedocházelo, že jej čeká zápas s Vítkovicemi. „V posledních hodinách toho bylo strašně moc, nad nějakou nervozitou z premiéry jsem vůbec neměl čas přemýšlet,“ řekl. Také příprava na utkání probíhala poněkud nestandardně. „Podrobnější informace o soupeři ještě nemám k dispozci, něco ale budu mít odpoledne a zbytek pak večer,“ nastínil včera krátce po poledni.

Stačil ale zaznamenat, že soupeř tři z poledních čtyř zápasů vyhrál, z toho dva venku. „Asi jim svědčí hra brejky, na to si budeme muset dát pozor,“ nechal se slyšet Dekař, podle kterého ale bude důležitější, jaký výkon předvedou jeho svěřenci. „Každý, kdo trochu rozumí fotbalu, ví, že na nějaké výraznější změny ve stylu hry nebo v taktice není protor a čas. Něco malého se ale pokusíme vymyslet. Každopádně ale budu vyžadovat jednu zásadní věc. Třeba se nám herně nemusí dařit podle představ, hráči ale musejí od první do poslední minuty předvést maximální nasazení.“

Oproti původnímu plánu mělo včera Slovácko nejen odpolední trénink, ale připravovalo se i dopoledne. Druhou tréninkovou jednotku pak už absolvoval jen užší kádr. Až na dlouhodobě zraněného Grima a už vzpomínaného Kaspřáka bude mít dnes Dekař k dispozici kompletní mužstvo.

Předpokládaná sestava Slovácka: Bolek – Němčický, Šimáček, Ineman, Lysoněk – Gonda, Stýskala, Fischer, Šultes – Chmelíček, Matůš.