„Pokud by se nám podařilo vyhrát, pak bychom se o postupu museli pobavit. Zatím jsme ale tuto variantu na schůzi klubu nezmiňovali. Neřešili jsme to, jediná cesta je ale soutěž vyhrát," začal opatrně kouč Šebesta.

Kabina Strání má však jasno. Divize je lákavá.

„Cítím, že kluci by si ji chtěli zkusit. Pro mě je důležité, jak se k tomu staví hráči. Pokud je zájem, musíme zatlačit na vedení, aby sehnalo peníze. Se současným sponzorem to ale není nereálné," hlásí odhodlaně Šebesta, který dovedl tým k postupům z I. B třídy až do krajského přeboru.

Šebesta je a u týmu s výjimkou podzimní části loňské sezony, kdy jej ze zdravotních důvodů nahradil Peter Vojtech, už třetí sezonu. Tým dokázal připravit a sladit natolik, že ze třinácti zápasů inkasoval jen 9 gólů. Brankáře Antonína Popelku překonaly jen čtyři týmy. Těmi šťastlivci byli v Provodově (0:2), Vsetíně (1:4), Kelči (2:1) a Rožnově pod Radhoštěm (3:2 p.).

„Tohle jsem ve své kariéře nezažil. Všechno se sešlo od výkonů obrany i celého týmu i gólmana. Do obrany se nemá sahat, je to citlivá otázka," ví Šebesta, který defenzivní hradbu postavil na 35letém stoperovi Antonínu Hráčkovi.

„Je to nejstarší člen obrany, vůdčí typ, zažívá životní sezonu. Přitom jsme ho museli přemlouvat, aby ještě pokračoval. Kolem něj se to stabilizovalo. Máme dva stabilní stopery, ještě se mi nestalo, abych musel do této dvojice sahat. Kluci drží pohromadě a na výkonech je to vidět. Vyhýbala se nám i zranění," pochvaluje si snový podzim Šebesta, který za každou cenu nechce ani shánět posily.

„Tedy pokud někdo neodejde, změny nebudeme řešit. Je složité si držet šestnáctičlenný kádr. To si až na výjimky na Baťově nebo ve Vsetíně nedovolí nikdo. Někteří kluci se navíc oťukávali, na jaře budou ještě silnější," tuší Šebesta.

Z úrovně krajského přeboru má však rozporuplné pocity. „Nebudu vám lhát a říkat pohádky, že je to extra kvalitní soutěž. Sám se divím, že mezi I. A třídou a krajem není propastný rozdíl. Polovina týmů z krajského přeboru by v I. A třídě nehrála o čelo. Spoustu lidí soutěž kritizuje.

Je škoda, že Hluk či Újezdec si ji nešly po vítězství v I. A třídě zkusit. Třeba na rozhodčí si nemůžu stěžovat, nezažili jsme žádnou vraždu nebo popravu, jak nás varovali především od zápasů na Valašsku. Jsem překvapený z úrovně pískání," tvrdí Šebesta, který si to zřejmě o triumf rozdá s Luhačovicemi.

„Znali jsme se, je to náš tradiční soupeř v poháru i přípravě. Mají parádního trenéra (Jana Jelínka – pozn. aut.), výborně doplnili i kádr," má vysledováno Šebesta dění u konkurence.