„Čekám těžký zápas, ale určitě chceme navázat na náš výkon z Liberce, jenom neradi bychom odjížděli z Prahy bez bodů," říká odhodlaně odchovanec klubu.

Ještě jste v kabině rozebírali křivdu od rozhodčího, který na vás zapískal v Liberci dvě hodně sporné penalty?

Řešili jsme to ještě v pondělí. V kabině jsme se o tom bavili, už o tom vyšlo spoustu článků. Každý si může o tom zápase udělat svůj obrázek, byli jsme hodně naštvaní. Rozhodčí nás prostě zařezal.

Podzim jste téměř celý proseděl na lavičce náhradníků. Měl jste po těžkém zranění. Cítíte ještě nějaké omezení?

Všechno je v nejlepším pořádku, trénuji na sto procent, žádné omezení nemám. Musím to zaklepat na dřevo. Od té doby, co jsem měl problémy s meniskem, tak žádné zranění nepřišlo, snad to tak bude pokračovat. Jsem za to rád.

Vy máte na zranění smůlu, že?

Bohužel, je to tak. V polovině května 2013 jsem si koleno zranil poprvé. Protihráč šel do skluzu, mně se zasekla noha o trávník a trefil mě do kolena. Šel jsem na operaci a pomalu jsem se do toho dostával. V lednu 2014 jsem naskočil do přípravy, trénoval jsem deset dní a zranění se obnovilo. V únoru mě čekala druhá operace. Následovala rehabilitace a pomaličku jsem se zapojoval do přípravy. Naskočil jsem až v závěru podzimu, většinou jsem střídal.

A potom přišlo další zranění…

Potom znovu v zimní přípravě jsme se vrátili z Turecka, po třech kolech jsem si udělal meniskus, to už nebylo tak hrozné. Byl jsem mimo asi šest týdnů, v závěru jara jsem jednou střídal, tuším, že to bylo v Jablonci. Od letní přípravy se cítím v pohodě.

V neděli hrajete jarní předehrávku na Dukle, v posledních dvou kolech jste pořádně oživil ofenzivu. Cítíte, že byste mohl nastoupit znovu v základu?

Jsem připravený. Jestli budu hrát nebo ne, to se uvidí, ale rád bych. Mám na Prahu pěkné vzpomínky. Na Spartě jsem nastoupil k prvnímu zápasu v dresu Slovácka, ale bylo to spíš takové oťukávání než pořádný zápas.

Dukla je na podzim hodně nečitelný mančaft. Předvádí nevyrovnané výkony. Jaký čekáte zápas?

Je pravda, že sami čekali, že budou v tabulce asi výš, ale v minulém kole překvapili výhrou ve Zlíně. Mají silné mužstvo, kombinačně jsou na tom výborně. My chceme navázat na náš výkon z Liberce, jenom neradi bychom odjížděli z Prahy bez bodů. Bude to bojovný a hodně těžký zápas.

Může výhra Dukly ve Zlíně přinést jakési její uspokojení? Může to být výhoda Slovácka?

To si nemyslím, těch bodů taky nemají na rozdávání. Je to poslední zápas, každý bude chtít tři body a větší klid před zimní pauzou.

Téměř celý podzim jste seděl na lavičce. Myslíte, že to bylo ovlivněno tím, že vám končí na konci roku smlouva, nebo dlouhou herní přestávkou?

Tak to netuším, co za tím je. Na to nedokážu odpovědět.

Už s vámi vedení klubu jednalo o novém kontraktu?

To je spíš otázka na vedení. Netuším, jestli vedení klubu s něčím přijde. Konkrétní nabídka na stole neleží. Bylo tam jenom takové oťukávání a náznaky, jestli bych nechtěl smlouvu prodloužit, je to tak zhruba měsíc zpátky. (std)

„Filip je náš odchovanec, nějaké předběžné jednání už jsme s ním měli. Naše snaha bude, aby po těžkém zranění, které u nás měl, v klubu dál působil. Řekli jsme si, že necháme doběhnout podzim a pak se o tom budeme bavit." (Vladimír Krejčí, 1. FC Slovácko)