Těsně před domácím zápasem proti pražské Dukle ukázal trenér Habanec právě na 19letého mladíka. Poprvé mu dal šanci nastoupit v základní sestavě. Eldar Civič se postavil na levý kraj zálohy a podle slov trenéra rozhodně nezklamal.

„V první půlce měl dva supercentry a dvě výborné hlavičky. Na to, že nastoupil poprvé od začátku, tak jsem spokojený. Musím ještě říct, že hrál zhruba od pětadvacáté minuty s nakopnutým kotníkem," prozradil první muž lavičky Slovácka.

„Stalo se to hned na začátku, kolem páté minuty. Dostal jsem ránu do kotníku, o poločase jsem vyzul kopačku a bylo to ještě horší. Nakonec se ukázalo, že kotník je jenom nakopnutý, normálně s tím trénuji. Každý den si na to dávám led a různé mastičky, doufám, že budu do sobotního zápasu v pořádku. Nechci teď stát, když jsem se dostal do základní sestavy," říká odhodlaně talentovaný fotbalista z Balkánu, který je v klubu od roku 2012.

Zápas proti pražské Dukle byl pro rodáka z bosenské Tuzly důležitý ještě jednou událostí. V hledišti ho pozorně sledovali jeho nejbližší.

„Přijela celá rodina, mamka, taťka, ségra mamky a taťky. Přijeli na prodloužený víkend. Otec má fotbal velice rád. Zápas se mu líbil, říkal, že to byl super zážitek. Hrálo se nahoru – dolů, padlo hodně branek, prostě paráda," povídá Civič, který se chtěl před rodinou předvést v tom nejlepším světle.

„Byl jsem strašně rád, že jsem nastoupil v základu. Ze začátku jsem byl trošku nervózní, ale po pár minutách už bylo všechno v klidu. Chtěl jsem dát i gól, měl jsem dvě nadějné hlavičky a jednu střelu, ale nepovedlo se, budu se snažit příště. Otec také povídal, že musím makat a ty branky určitě přijdou."

Už přípravné zápasy naznačily, že Civič bude mít k základní sestavě hodně blízko. Dal jednu branku a nastoupil téměř ve všech utkáních. Po odchodu Milana Kerbra do Liberce bylo o postu na levém kraji zálohy jasno.

„Dostával jsem v přípravě hodně příležitostí, proto jsem doufal, že budu hrát i v prvním kole. Dalo se to vytušit i z tréninku, ale definitivně jsem se to dozvěděl až těsně před zápasem. Sám sobě si říkám, že tato sezona by mě mohla posunout v kariéře dál," plánuje Civič.

Jestli tomu tak bude, to napoví už další ligové kolo. Slovácko míří na teplická Stínadla a muž s trojkou na zádech by byl rád znovu u toho od úvodní minuty.

„Doufám, že budu hrát, ještě nevím, všechno záleží na trenérovi. Uvidíme, jestli mě postaví," dívá se k dalšímu podzimnímu zápasu.

Teplice v úvodním kole ztratily výhru nad nováčkem z Olomouce až v nastavení. Během 51 sekund dostaly dvě branky. Eldar Civič televizní zápas pozorně sledoval, ale vyrovnání Olomouce neviděl.

„Díval jsem se do osmdesáté minuty, už jsem myslel, že zápas skončí dvougólovou výhrou Teplic. Olomouc mě šokovala, ale věřím, že my tam uhrajeme také slušný výsledek a domácí překvapíme. Mají sice výborný útok, ale jejich defenziva není až tak kvalitní," myslí si Civič, který si na začátku své kariéry nestaví nějaké nepřekonatelné cí­le.

„Chtěl bych na podzim odehrát co nejvíc zápasů. Přidat první ligový gól a věřím, že jako mančaft obhájíme titul mistra Moravy," říká na závěr slušnou češtinou mladý Bosňan.