Předtím krátce vyklusával. První posila 1. FC Slovácko Radek Mezlík totiž stále ještě doléčuje zranění z minulé sezony. Osmadvacetiletý stoper je odchovancem Brna, v jehož dresu nastoupil k osmi ligovým zápasům. Poslední tři roky strávil v Opavě.

Původně jste měl mít po skončení sezony v Opavě (II. liga měla na programu poslední kolo o víkendu – pozn. aut.) nějaké volno, jste však hned na úvodním tréninku Slovácka. Jak to?

Byl jsem teď zraněný a delší dobu jsem nehrál. V Opavě nám teď skončila sezona a začala mi dovolená, mám ale od tamního vedení svolení, že ve Slovácku můžu nastoupit do přípravy.

Co konkrétně vás trápí?

Zadní stehenní sval, respektive úpon svalu u kosti.

Asi jste rád, že nemusíte celý červen strávit individuálním tréninkem?

Asi bych dostal nějaký individuální plán. Ale když budu moci absolvovat přípravu normálně tady, tak to je rozhodně mnohem lepší řešení.

Vy jste sice v posledních šesti zápasech uplynulé sezony chyběl, navíc už jste v jiném klub, přesto ale sestup Opavy asi mrzí…

Určitě. Chtěl jsem klukům pomoct, jenže ten sval mě zkrátka do zátěže nepustil. Doba léčení se neustále natahovala a už jsem se na hřiště nedostal. Všichni jsme věřili, že se zachráníme, bohužel se to nepovedlo. Přispěli jsme k tomu všichni, je to velké zklamání.

Dnes jste netrénoval naplno, ještě pořád to zranění cítíte?

Posledních deset dní jsem sám vyklusával a nic mě nebolelo. Uvidíme, co to udělá při větší zátěži. Doufám ale, že to bude držet.

Kdy byste měl tu plnou zátěž zkusit?

Musíme se domluvit s trenérem, jak to zatížíme. Ale myslím, že bych měl trénovat normálně s mužstvem s ohledem na ten sval.

První přípravný zápas vás čeká za čtrnáct dnů. Myslíte, že už budete připraven naskočit?

Doufám, že ano. Předpokládám, že tento týden se dostanu do plné zátěže a v tom nadcházejícím už budu plnohodnotně trénovat.

Budete se stěhovat do Hradiště?

Dneska jsem přijel a teprve zjisšťuji, jak to tady funguje, jaké jsou možnosti. Peťa Švancara ale říkal, že mi s tím pomůže, takže věřím, že to rychle nějak vyřešíme a nebude to žádný problém.

Vzpomněl jste Švancaru, koho ještě kromě něj znáte z kádru Slovácka?

Od vidění znám kluky ze hřiště. Osobně se pak znám Martina Kuncla, hrál jsem i s Tomášem Abrahámem. Z vedení se znám s trenérem Soukupem a panem Krejčím, který byl také v Brně, když jsem tam před časem působil.

Jak se vlastně váš přestup upekl? Kdo ze Slovácka vás kontaktoval?

První mi říkal pan Hadamczik, že má o mě zájem Slovácko. Pak mi volali pan Soukup a pan Mazura. Chtěli, abych přišel už v zimě, na tom se ale kluby nakonec nedohodly.

Na jak dlouho jste podespal smluvu?

Na dva roky.

Máte už zmapované mužstvo, a jaké myslíte, že budete mít klub ambice? Nemáte obavy, aby se neopakovala situace z letošního roku, kdy se horko těžko zachraňovalo?

Přiznám se, že jsem měl v hlavě především starosti s Opavou. Co se týče Slovácka, tak žádné obavy nemám, proto jsem tady podepisoval smlouvu. Myslím, že mužstvo je tady kvalitní, zázemí dobré, takže by to mělo jít nahoru. Věřím, že bude všechno klapat.

Slovácko je známé bouřlivým prostředím, nato jste ale asi už zvyklý z Opavy…

Určitě. Přestože jsme hráli druhou ligu, tak chodilo hodně fanoušků. V Hradišti to funguje podobným způsobem. Ze strany diváků je tady o fotbal velký zájem a já se na to těším.