V Uh. Hradišti si zahrál nejvyšší dorosteneckou soutěž – první ligu. Pod vedením současného sportovního ředitele 1. FC Slovácko Lubomíra Blahy okusil i divizní boje v blízkém Uh. Brodě. Už deset let hraje a v poslední době i trenérsky pomáhá v Nivnici. Špatné výsledky místních fotbalistů vidí hlavně v přístupu mladých hráčů.

„Na hodovou zábavu dostal trenér od čtyř hráčů esemesku: Slavíme, pijeme, zítra s námi nepočítej. Na těchto hráčích jsme chtěli stavět…, zlobí se Roman Šlapal a dodává. „Že kvůli prvnímu mužstvu padesátiletí chlapi do rána na zábavě udí klobásy, aby byly peníze na chod klubu, hráči se měli kde osprchovat a čím se utřít, to některé absolutně nezajímá.

A i když je fotbal v této vesnici, která je jednou z největších na našem okrese, v úpadku, tak na materiální zabezpečení si hráči stěžovat rozhodně nemohou, což potvrzuje i Roman Šlapal. „Mikina, dres, tričko, trenýrky, ponožky, ručník – každý trénink to najde hráč vyprané a pečlivě připravené na svém místě v kabině prvního mužstva. I naše hřiště je asi nejlepší v soutěži. Takové materiální podmínky jsme kolikrát neměli ani v divizi,“ vzpomíná na svá nejlepší fotbalová léta.

V Nivnici chodí na fotbal poměrně hodně diváků, podle ostříleného fotbalisty ale ne všichni fandí domácímu mužstvu. „Někteří lidi chodí na fotbal a mají radost z toho, že se nám nedaří. Já vím, že všude jsou škarohlídové, ale u nás je to abnormální,“ mrzí Romana Šlapala.

Přečtěte si také:

Nivnici trápí nezájem veřejnosti o fotbal