Zvláštní kapitolou je dvojice Nestorovski, Starý, která na podzim odešla na roční hostování do Viktorie Žižkov. Ta však o oba fotbalisty ztratila zájem a ti si tak hledají nové angažmá. Ilija Nestoorvski by si v blízké budoucnosti mohl zahrát Ligu mistrů!

O jednadvaceti­letého fotbalistu má totiž zájem aktuálně druhé mužstvo makedonské nejvyšší soutěže Metalurg Skopje. Mladý forvard se zapojil do zimní přípravy balkánského klubu a dokonce nastoupil na poločas v přípravném zápase. Všechno nasvědčuje tomu, že se Nestorovski po dvou letech vrátí na rodnou hroudu.

„Na nové angažmá se těším, jsme v tabulce na druhém místě. Věřím, že vyhrajeme titul a zahrajeme si kvalifikaci o Ligu mistrů. Také doufám, že v novém klubu budu střílet daleko víc branek,“ říká o svém dalším možném působišti. Možná až nečekaně pozitivně hodnotí i hostování na Žižkově.

„Po skončení podzimu nám sice trenér tvrdil, že nás bude potřebovat, ale všichni hráči, kteří byli na hostování, skončili. Podzim jsem si na Žižkově užil výborně, dostával jsem dost příležitostí a poznal jsem Prahu, která se mi ohromně líbila,“ prozradil makedonský útočník.

Pořád nevyjasněná situace je kolem Jaroslava Starého. Enormní zájem o levonohého fotbalistu projevil kouč Graffinu Vlašim Luboš Urban.

„Nám stále schází levý obránce. Jaroslav Starý už tady byl, bohužel nyní zase trénuje s žižkovskou farmou a jeho příchod se pozastavil. Hledáme však cestu, jak ho sem dostat. Já o něj stojím, on sem chce a jeho manažer je také pro. Budu se snažit udělat maximum pro jeho příchod. Byl by to hráč do základní sestavy,“ nechal se slyšet na klubových stránkách Vlašimi trenér Urban.

Důležitou roli bude hrát i stanovisko Slovácka. Vedení klubu však v otázce obou fotbalistů ještě nemá stoprocentně jasno.

„Stále probíhají jednání, u Iliji to však skutečně vypadá na roční hostování v Makedonii,“ připustil trenér a sportovní ředitel v jedné osobě Miroslav Soukup. Ten neočekává, že by Žižkov mohl oběma hráčům dělat nějaké potíže.

„Viktorka by jim mohla dělat problémy v případě, že by o ně měla zájem. Ten zájem tam však není, takže si myslím, že z jejich strany to proběhne bez potíží. Na druhou stranu tam musí být vypořádané určité věci, co se týče platu a hostování hráčů od nás na Žižkově. Ten půlrok tam proběhl a některé věci byly ještě v nepořádku. Jsou to ale spíš technické záležitosti a my musíme najít cestu, jak je vyřešit. Intenzivně jednáme, aby oba hráči měli angažmá i na jaře,“ uzavřel kouč Slovácka.

STANISLAV DUFKA