Hosté byli v koncovce daleko efektivnější, proto optimismus domácích fanoušků vydržel jen necelou čtvrthodinu. Do té doby se gólman Slovácka Filipko jenom rozehříval rozcvičováním, jenže pak hned po první nebezpečnější střele klokanů lovil míč ze své sítě.

Ani stoper Michal Kordula nedokázal přesně objasnit, kde se stala v defenzívě Slovácka chyba. „Já jsem byl v takovém afektu, že si to zpětně moc nevybavuji. Slyšel jsem o poločase v kabině, že tam byly nějaké špatné odkopy, ale já vidím chybu hlavně v tom, že se Štohanzl přes nás dokázal prosadit. Nechci říct, že jsme je do té doby nějak mačkali, ale v poli to bylo celkem slušné, myslím si, že jsme je přehrávali. Čekali jsme, že první gól dáme my, ale najednou jsme ho dostali a za chvilku jsme inkasovali podruhé. To s vámi zákonitě otřepe,“ smutnil obránce Slovácka.

Dvacet minut po přestávce přece jenom svitla domácím naděje. Právě Michal Kordula se v šestnáctce hostů orientoval nejlépe a svým třetím ligovým gólem dostal Slovácko znovu do hry. „Byl to odražený balón, já jsem měl to štěstí, že jsem byl u první tyče úplně sám,“ líčil svoji trefu slovácký univerzál, který svůj poslední ligový gól zaznamenal na podzim v roce 2009 shodou okolností právě proti Boheminas. „Ne, ne, nejsem na ně žádný specialista, byla to prostě náhoda,“ řekl důrazně ke své brance.

V posledním podzimním zápase proti pražské Spartě nastoupil defenzivní záložník Michal Kordula na místě stopera. Proti Bohemce se na stejném místě sestavy objevil znovu. „Je tam větší zodpovědnost a menší kontakt s balónem, ale já si místo v sestavě nevybírám. Kam mě trenér postaví, tam budu hrát. Pro mě to nebyla žádná novinka, já jsem tam odehrál celou přípravu, snad kromě dvou zápasů.“

Startujem, my tou ligou proplujem. To byl transparent fanoušků Slovácka, který se objevil v kotli na začátku zápasu. Na klidné proplouvání jarní části sezony svých miláčků si ale musí ještě domácí příznivci nějaký ten víkend počkat.

Stejně optimisticky naladění byli před jarem také samotní hráči. Nejlépe devět bodů, ale spokojenost bude i se šesti. Podobné hlasy, se ozývaly z kabiny fotbalistů před prvními třemi duely. Úvodní domácí prohra je však velkou komplikací v plánech družiny trenéra Soukupa, který si přál uhájit klidný střed tabulky. „Neřekl bych, že po této prohře už hrajeme o záchranu. Je ale pravda, že jsme si dnešním výsledkem naší situaci pořádně zkomplikovali. Nechci ani říkat, že už máme hlavy dole, ale příští týden musíme doma porazit Plzeň,“ dobře ví Kordula.

Štohanzl: Zápas byl v naší režii

Utkání Slovácka proti Bohemians měl jen dva hrdiny. Branáře Radka Sňozíka a především Jana Štohanzla.Těžko byste hledali po zápase spokojenějšího hráče, než byl ofenzivní záložník hostí. Muž, který měl na svém kontě v letošním ligovém ročníku zatím dva vstřelené góly svůj brankový potenciál v Uherském Hradišti zdvojnásobil.

Na tiskovce rozdával úsměvy na všechny strany a vůbec mu nevadil příspěvek do klubové kasy, který bude muset za své góly zaplatit. „Trenér Hoftych, nás před zápasem motivoval zvláštní prémií. Slíbil mimořádné občerstvení pro celé mužstvo. Asi bych měl klukům za ty dvě moje branky také něco dát,“ přemýšlel nahlas šťastný střelec. Nečekané vítězství si pochvaloval. „My jsme předně strašně rádi, že jsme tady vyhráli. Věděli jsme, co budou domácí hrát, ale dali jsme dva góly z rychlých akcí, to se potom hraje daleko lépe. Chtěli jsme hrát zezadu na brejky, což se nám podařilo a celý zápas byl podle naší režie,“ zakončil hodnocení pětadvacetiletý fotbalista.

Stanislav Dufka