Rekostrukce hradišťského stadionu by mohla stát až 148 milionů korun

O případném angažmá v týmu čtrnátinásobného polského šampiona by se mělo rozhodnout v nejbližších dnech. „Testy Lukáše Kubáně skončí v neděli, pak bychom měli vědět víc," nechal se slyšet výkonný ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí.

Klub by se prodeji šestadvacetiletého fotbalisty nebránil. „Lukáš je kvalitní hráč, v novém systému by však neměl takovou roli, která by jeho kvalitám odpovídala. My navíc nejsme bohatý klub, který by si mohl dovolit náhradníky s jeho platem," řekl na rovinu Vladimír Krejčí, jenž připrovnal Kubáňovu situaci k Ladislavu Volešákovi, jenž v minulém týdnu přestoupil do Příbrami.

Žádný další pohyb směrem ven – co se užšího kádru týče – Slovácko neplánuje. V týmu by měl zůstat jak jan Trousil, tak i Tomáš Košút. „Ano, 30. června mu končí smlouva a zatím jsme se nedohodli na nové, je však normáně členem týmu," poznamenal trenér Svatopluk Habanec. „Nabídku na prodloužení má od nás delší dobu, jednání jsou ale složitá," dodal Vladimír Krejčí.

Na hostování převážně v druholigových týmech by měli nadále působit nadějní mladíci. Útočník Radek Szmek s obráncem Tomášem Jelečkem zkoušejí štěstí ve druholigovém Zlíně, Stanislav Hofmann bude pokračovat v Sokolově, Jaroslav Starý ve Vlašimi a Jan Lukášve Frýdku-Místku. Na hostování do konce sezony je i útočník Ilija Nestorovski v chorvatském Interu Zaprešič.

Měnit adrsu by mohl vytáhlý útočníl Josef Čtvrtníček. „Má sice do 30. 6. hostování v Třinci, požádal nás ale, zda by mohl na zkoušku do Znojma, což jsme mu povolili," prozradil ředitel Slovácka.

Ten se také zmínil o probíhajících přípravách na rekonstrukci stadionu před ME hráčů do 21 let, které bude Uherské Hradiště hostit v roce 2015. „Pokračujeme přesně podle harmonogramu. Finišujeme s přípravou projektové dokumentace, společně s FAČR (Fotbalová asociace České republiky) připravujeme podklady pro žádosti o dotace," uvedl Vladimír Krejčí.

Městký stadion Miroslava Valenty seniora musí po jedenácti letech od svého otevření projít renovací, aby vyhověl normám UEFA. Náklady by mohly dosáhnout až 148 milionů korun. Převážnou část by měly pkrýt dotace od ministerstev školství a financí, deseti miliony přispěje město Uherské Hradiště a pomoci by měl Zlínský kraj.

Drtivá většina prací by měla být podle požadavků UEFA hotova do konce letošního roku. Nejzásadněji rekonstrukce zasáhne tribunu A, kde by měly být vybudovány skyboxy, lepší zázemí pro sdělovací prostředky, hráče a rozhodčí. Tomu by měly ustoupit kabiny mládežnických týmů a kanceláře, které se přesunovou do nových prostor pod tribunou D.