„Každé brance soupeře předcházela naše individuální hrubka, prakticky jsme jim na všechny góly nahráli," zlobil se trenér Jan Palinek.

FK Slavia Orlová Lutyně – 1. FC Slovácko B 4:2 (1:0)

Orlová bojující o záchranu vsadila všechno na jedno kartu, její hráči se dlouhými nákopy snažili rozbíjet defenzivu Slovácka. „Domácí, to byla taková parta bojovníků. Z jedné nakopávali balony dopředu, bojovali o odražené balony, spoléhali na standardky," postřehl hostující trenér. Jeho svěřenci se snažili o kombinační hru, tu jim však částečně znemožňoval těžký terén a vysoká tráva, zčásti pak vlastní nepřesnosti. „Neměli jsme v týmu klasické střeďáky jako obvykle, hráč typu Sadílka či Trávníka nám chyběl," přiznal Jan Palinek.

Když se zdálo, že první poločas skončí bez branek, zahrál jeden z hráčů Slovácka ve vápně rukou a domácí Skoupý z penalty otevřel účet zápasu. Krátce po přestávce mohl srovnat Janečka, jeho pokus ale zastavilo břevno. Gólmana Szarowského tak překonal až o chvíli později důrazný Civič – 1:1.

Domácí pak ovšem během čtyř minut vstřelila dvě branky a vytvořila si rozhodující náskok. Bleskové snížení Holka sice vrátilo modrobílé do hry, jenže to bylo z jejich strany vše. Mnutu přd koncem zápasu navíc Orlová zpečetila svou výhru čtvrtou trefou.

„Naši mladí kluci se snažili, ale výkony nebyly až na výjimky optimální. Velkou radost mi udělal Filip Hlúpik, který po dlohém zranění zvládl celý zápas a byl jednoznačně našim nejlepším hráčem. Sám byl překvapený, kolik měl sil, že vydržel celých devadesát minut. Na hrotu odehrál dobrý zápas Janečka, pochvalu si zaslouží i Michna, to je ale všechno. Každý takový zápas je ale pro mladé velká škola, je jen na nich, aby se poučili," dodal Jan Palinek.

Branky: 45+1. Skoupý, 63. Kurušta, 67. Skwarczek, 89. Urban – 57. Civič, 69. Holek. Rozhodčí: Nováček-Podaný-Pfeifer. Diváci: 64. 1. FC Slovácko B: Nemrava – Pilka, Michna, Civič, Prajza, Petrucha, Machač, Holek, Hlúpik, Fojtášek (78. Kübl), Janečka. Trenér: J. Palinek.