Ve dvakrát přerušeném duelu na umělé trávě v Luhačovicích padl jediný gól v 84. minutě z hlavy Bernátha.

TESCOMA ZLÍN – SPARTAK TRNAVA 0:1 (0:0)

„Měli jsme zprávy, že se sem chystají tři skupiny fanoušků. Kluky jsme na to upozorňovali. Pro většinu z nich to byla první větší zkušenost s takovou atmosférou,“ uvedl zlínský kouč Marek Kalivoda.

Přibližně tisícovka příznivců Spartaku zaplnila tribunu malého stadionku i přilehlé okolí. V polovině úvodní půlky nejhorkokrevnější výtržníci vnikli na plochu a poté napadli i policii. Následující tvrdý zásah si vyžádal čtvrt hodiny. Druhá neplánovaná přestávka nastala po vstřelení jediné branky, tentokrát už ale policie zůstala mimo hřiště. „Podle všech svazových regulí měl být zápas ve 20. minutě ukončen,“ očekával Kalivoda.

„Kolikrát taková atmosféra není ani v první lize. Zažil jsem ji jenom jako divák, když přijel Baník. Dokud fandili, bylo to super. Naštěstí jsem hrál na druhé straně, kde jich bylo méně,“ líčil záložník Tescomy Jiří Dobeš. „Až na pár bláznů to bylo v pohodě,“ neměl strach brankář Aleš Kořínek.

Ševce hlavně mrzela porážka, protože po většinu času byli lepší než čtvrtý celek nejvyšší slovenské soutěže. „Nepřeceňuji to, protože Spartak zkouší nové tváře. Souhra jim skřípala,“ viděl Kalivoda, který byl nicméně s výkonem své družiny v prvním přípravném utkání spokojený.

„Osmdesát minut bylo výborných. Musíme se ale zaměřit na koncovku. Pořád se o tom bavíme. Příležitostí bylo dost, měli jsme nějakou proměnit. Pak by byl výsledek opačný. Víme, na čem máme dva měsíce pracovat,“ podotkl. Velké šance zahodili dvakrát Zbožínek s Novákem, neprosadil se ani Roman Dobeš.

Kalivoda musel experimentovat se složením útočné dvojice. Nemoc nepustila na hřiště Kroupu, zlomená zánártní kůstka vyřadila na pět týdnů Poznara. Za této situace je tak víceméně jisté, že ševci Kroupu, který na podzim hostoval v Ružomberoku, na jaře nepustí.

„Mohli jsme si vyzkoušet další útočné varianty. Třeba Bačík nezklamal. Byl hodně cítit stejně jako Novák,“ chválil Kalivoda, který poskládal nejsilnější možnou jedenáctku.

Do brány si stoupl po téměř roce uzdravený Kořínek, druhý poločas odehrál na pravém kraji obrany na podzim nechtěný Malcharek. „Proti nám hrálo kvalitní mužstvo, takže jsem postavil zkušené hráče. V dalším duelu dostanou příležitost ostatní.“

Ševci ho sehrají v sobotu v Myjavě se Zlatými Moravci.

Branka: 86. Bernáth. Rozhodčí: Adámek – Kordula, Možíš. Diváci: 1500.

Zlín: Kořínek – Pazdera (46. Malcharek), Kubica, Zbožínek, Jelínek – Šrom (46. J. Dobeš), Elšík (46. Novák, 76. Motal), R. Dobeš, Švach (46. Konečník) – Bačík, Šmahaj (85. Malý). Trenér: M. Kalivoda. Trnava: Raška – Kapláň (46. J. Čarnota), Gross, Bulvitis, Machovec (60. Dohnálek) – Bicák (46. Železník), Procházka, Melinho (46. P. Čarnota), Solovjovs (75. Kováč) – Bernáth, Guldan (46. Tomaček). Trenér: J. Šuran.

Další výsledek skupiny D: Zlaté Moravce – Myjava 0:1.

REPORTÁŽ S ŘÁDĚNÍ FANOUŠKŮ SI PŘEČTĚTE ZDE: Fotbaloví chuligáni se přijeli porvat do Luhačovic