Chybět mezi nimi nemají posily ze Zlína či Brna, stejně tak jako uniformovaní strážci zákona na koních a se psy.

„Při utkání s Brnem bylo nasazeno na osm desítek policistů, v duelu se Spartou bude tento počet ještě větší, konkrétní čísla však z taktických důvodů nebudeme uvádět. Na opatření se budou podílet nejen policisté z Hradiště, ale také ze Zlína či Brna," sdělila k blížícímu se zápasu inspektorka policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová. Zapojeni budou podle ní jak členové obvodních oddělení, tak také příslušníci dopravní policie, pořádkové jednotky z Brna, kriminalisté nebo antikonfliktní tým. Na dodržování pořádku bude dohlížet také 6 policistů s koňmi a psy.

Očekává se totiž, že na Slovácko dorazí o stovku víc hostujících fanoušků týmu Sparta Praha, než tomu bylo u předchozího zápasu s Brnem před několika dny. A právě příznivci brněnského týmu byli během zápasu iniciátory výtržností a viníky zdemolovaných sociální zařízení stadionu. „Při utkání s Brnem jsme zaznamenali v sektoru hostů 300 fanoušků, v souvislosti se zápasem se Spartou máme informace o příjezdu až 400 příznivců. Mimo to máme indicie, že se budou účastnit také příznivci jiných spřátelených klubů z Hodonínska či Břeclavska," prozradila Milena Šabatová. Tomu budou podle ní odpovídat také připravovaná bezpečnostní opatření.

Na nápor příznivců pražského lídra tabulky se chystají také v samotném fotbalovém klubu. „Již zápas s Brnem byl nadstandardně zabezpečen a u Sparty naše bezpečnostní opatření ještě více zesílíme. Navýšili jsme počty členů pořadatelské služby i bezpečnostní agentury," konkretizoval některé kroky mluvčí 1. FC. Slovácko František Uhříček s tím, že konkrétní počty klub nebude zveřejňovat. Zesílená opatření si však podle něj vyžádají také zvýšenou trpělivost samotných fanoušků. „Rádi bychom vyzvali návštěvníky zápasu, aby se na stadion dostavili dříve, než jsou obvykle zvyklí chodit a to vzhledem k tomu, že budou probíhat intenzivnější bezpečnostní prohlídky než jindy. Sice posílíme také počty pořadatelů u vchodu a u vstupenek, ale přece jen bychom byli neradi, pokud by se tvořily fronty či někteří fanoušci zmeškali začátek zápasu," vyzval veřejnost před nedělním utkáním František Uhříček.

Zvědaví na nedělní vývoj jsou také sami fanoušci. „Pokud si dobře vzpomínám, v některém z posledních zápasů Sparty v Hradišti dělali jejich fanoušci taky nepořádek. Na druhou stranu si ale myslím, že teď je tento problém hodně sledovaný, takže by si mohli dát pokoj. Ale jsem sám zvědavý, jestli to pořadatelé tentokrát zvládnou," uvedl k blížícímu se zápasu Pavel Paluřík z Uherského Hradiště, který navštěvuje utkání Slovácka pravidelně.

Jak do budoucna lépe zabezpečit fotbalová utkání a minimalizovat počty situací, které nastaly například při zápasu s Brnem, slovácký klub teprve zvažuje. „Žádná konkrétní opatření typu vydávání vstupenek na jméno prozatím v našem případě nejsou aktuální, víceméně vyčkáváme, jak se k této věci postaví vedení svazu," odmítl spekulace František Uhříček. Samotné zázemí hradišťského stadionu je podle něj již zcela připraveno na další střetnutí. Sociální zařízení v sektoru hostí, které bylo během zápasu s Brnem zdemolováno, bylo ihned krátce po utkání opraveno a uvedeno do původního stavu.

Duel 1. FC. Slovácka a Sparty Praha se uskuteční v rámci 23. kola Gambrinus ligy. Zápas začíná v neděli 6. dubna od 19. hodin na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti. Fanoušci slováckého klubu na svých webových stránkách organizují akci Na Spartu v bílém, v rámci ní chtějí co nejvíce příznivců obléct do bílých triček a vizuálně tak zapůsobit na své sparťanské protějšky.