Vzácná možnost se naskytne návštěvníkům nedělního souboje Slovácka se Slavií Praha. Pohár bude od 18 hodin umístěn pod tribunou domácího kotle uherskohradišťského stadionu.

Možnost vyfotit se s trofejí si nenechá ujít Václav Husařík z Jalubí , který na zítřejší utkání zavítá se svým strýcem. „Vašek je velkým fanouškem Slovácka a bude to pro něj další dárek. V sobotu totiž zrovna slaví dvanácté narozeniny a dostane i dort se znakem našeho klubu," říká Martin Řimák ze Starého Města, který synovce k fanouškovství přivedl.

V pondělí odpoledne pak bude možné nablýskanou mísu spatřit v malenovickém Centru Zlín. „Zde se také potkáte s hráči či trenérem Slovácka, kteří budou fanouškům podepisovat kartičky a plakáty. Zasoutěžíte si o podepsaný dres, vstupenky na jarní utkání a zájezd na vybraný kvalifikační zápas české reprezentace o Euro 2016," informuje mluvčí 1. FC Slovácko František Uhříček.

Fotbalové odpoledne v nákupním středisku začne v 16.30 a potrvá asi hodinu a půl. Důvodem, proč se slavnost uskuteční v krajském městě, a nikoliv v Hradišti, je podle vedení klubu absence vhodných prostor ve slovácké metropoli.

Ještě předtím však pohár brzo ráno zavítá také do Uherskohradišťské nemocnice. Mluvčí klubu Uhříček je totiž dárcem krve, trofej se proto objeví na transfuzní stanici. „Podívat se na ni mohou všichni, jež přijdou darovat krev v pondělí mezi půl sedmou a půl devátou ráno," upřesnila informaci mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Pohár pro tuzemského fotbalového mistra byl představen letos na jaře jako dárek k dvacátému výročí existence české nejvyšší soutěže. Je 70 centimetrů vysoký, 52 centimetrů široký a s podstavcem váží 15 kilogramů. Designérkou nablyštěného díla je Natálie Chalcarzová. „Ještě před skicováním jsem se podrobně seznamovala s tvary trofejí ostatních evropských soutěží. Přiklonila jsem se nakonec k jednoduché klasické variantě. Ladnost křivek vymysleli už v antice," prohlásila umělkyně.

Ze Zlína poputuje stříbřitá mísa do Jihlavy, kde ji hned v úterý vystaví v místním City Parku. Na veřejnosti se objeví ještě 4. prosince v pražském obchodním centru Chodov.

Pondělní program v Centru Zlín

16.30 Úvod Trophy Tour 2013 v Centro Zlín

17.00 Zahájení hlavní části akce, představení hostů, programu

17.10 Slavnostní představení trofeje a zahájení fotografování se s trofejí

17.15 Oznámení eventové a celoprojektové soutěže

17.20 Zahájení autogramiády hráčů a legend klubu 1. FC Slovácko

17.30 Footbag exhibice Mistra světa této disciplíny Jana Webera

17.55 Vyhlášení vítězů eventové soutěže

18.00 Zakončení hlavního eventu Trophy tour 2013 v Centro Zlín

Zdroj: Ligová fotbalová asociace