Stejně jako v přípravných zápasech, tak i v poháru přišel mezi novináře místo trenéra Svědíka jeho asistent Michal Šmarda. Slovácko šlo v pohárovém duelu do vedení až po sedmdesáti minutách hry. Trefil se střídající Dvořák.

„Věděli jsme, že přijede kvalitní ofenzivní soupeř a že to bude o dobývání jeho obrany, o trpělivé a kvalitní hře. První půlku se nám to moc nedařilo, nebo jsme volili špatné řešení.

V druhé půlce jsme se zlepšili okolo hranice velkého vápna, byli jsme přesnější a měli jsme tam víc nabídky a pohybu. Soupeř dostal červenou kartu a podařilo se nám přesilovku vyjádřit první brankou,“ hodnotil pohárový duel Michal Šmarda.

Jenže z jednobrankového vedení se pátý tým ligy neradoval dlouho. O čtyři minuty později Žižkov vyrovnal. O příčině výpadku slovácké defenzívy měl Šmarda jasno. „Bohužel jsme udělali chybu, nepohlídali jsme si standardní situaci. To jsme si měli kvalitou a přečíslením pohlídat,“ věděl asistent trenéra.

Žižkovská Viktorka v prodloužení už nebyla v defenzívě tak silná. Domácí útočníci se dostávali častěji do zakončení a nakonec Slovácko dvakrát udeřilo.

„V prodloužení už soupeři docházely síly. Měli jsme tam nějaké šance, které jsme neproměnili, ale podařilo se nám vstřelit dva rozdílové góly a postoupili jsme. Cíl se splnil, jsme rádi, že jsme postoupili, ale mysleli jsme si, že to bude lehčí. Na druhou stranu, pohárové zápasy jsou někdy takové,“ zhodnotil čtvrté kolo poháru domácí asistent.

A koho by si přál ve čtvrtfinále, které se bude hrát na jaře? „Silný a kvalitní tým. Třeba Spartu doma,“ vyslovil na závěr přání Michal Šmarda.