Osmadvacetiletý gólman Dušan Melichárek, jenž se do mateřského klubu vrátil po šestiletém působení ve Švédsku, během kterého mimo jiné získal tamní titul a v dresu Malmö usiloval o postup do Ligy mistrů, zkrátka nebyl i přes tyto úspěchy jednoznačně vítán jako velká posila. A co čert nechtěl, na začátku angažmá v Uherském Hradišti si navíc poranil koleno a na svou šanci si tak musel počkat několik měsíců. Když ji však dostal, chytil ji za pačesy. V úvodních dvou zápasech na Slavii a s Teplicemi neinkasoval, stejný kousek zopakoval i na horké půdě v Liberci, kde výraznou měrou přispěl k „okradení" lídra tabulky. U řady expertů si vysloužil označení „muž zápasu".

„Má svůj významný podíl na tom, že teď neinkasujeme. Brankář je na vrcholu obranné práce celého týmu a dnes měl i těžké zákroky. Má pro nás velkou perspektivu," cenil Melichárkovy výkony trenér Slovácka Miroslav Soukup.

Dušane, jak se vám po utkání v Liberci poslouchá chvála a označení typu muž zápasu?

Mně to nikdo neříkal… (úsměv) Samozřejmě je to příjemné, poslouchá se to pěkně, ale netřeba usínat na vavřínech.

V Liberci jste si zachytal mnohem víc než v přechozích dvou duelech…

Na Slavii jsem měl také dosta práce, ale třeba zápas s Teplicemi byl mnohem horší, než třeba ten v Liberci. My brankáři nemáme rádi, když na vás nic nejde. Musíte se devadesát minut soustředit a jedna střela pak může rozhodnout. Být pořád v permanenci je mnohem lepší, zvlášť když se udrží čisté konto.

Vám se ho povedlo udržet potřetí v řadě, líp vám to na úvod angažmá asi vyjít nemohlo?

Tak, určite. Je to paráda. Velkou zásluhu na tom mají kluci, kteří mi v těžkých chvílích pomohli. Ale jak už jsem říkal, nesmí nás to ukolébat.

Že se Liberečí budou hnát za vítězstvím, to se dalo čekat. Očekával jste ale, že jejich tlak bude až tak drtivý?

To asi nečekal nikdo. Podle mého názoru to ale zkrátka ukazuje sílu Liberce, není náhoda, že mu patří první místo v tabulce.

Který ze zákroků, kterých jste měl požehnaně, byl podle vás nějtěžší. Říkal jste si třeba už v nějaké chvíli – to je gól?

Nejvíc mi samozřejmě zatrnulo při gólu, který jsme dostali. V zápase mi to tak nepřišlo, ale byla to jednoznačně moje chyba. Ten balon nebyl kopnutý úplně na přední tyč a já jsem se k němu měl dostat. Naštěstí to dopadlo dobře.

Celé situaci jste byl blízko. Jak jste viděl souboj Keliče s Kordulou? Byl to faul?

Vůbec jsem to neviděl. Soustředil jsem se na balon, jen jsem postřehl, jak mi tam Míša Kordula spadl pod nohy. Pak jsem se ho na to ale ptal a říkal, že to byl jasný faul. Díval jsem se i na video, ale tam to není dobře vidět.

Už ve středu hrajete poslední domácí zápas tohoto ligového ročníku s Viktorií Žižkov. Remíza u lídra tabulky je určitě nejlepší pozvánkou, vedení klubu stanovilo vstupné pouhých dvacet korun a se středečním Slováckým deníkem navíc bude možné jít na zápas úplně zdarma. Těšíte se na výbornou atmosféru?

Určitě. Věřím, že přijde spousta lidí, parádní by bylo, kdyby bylo vyprodáno. Věřím, že se nám ten zápas povede a společně si ho užijeme. Určitě se s fanoušky chceme rozloučit vítězstvím.

Související článek: Slovácko obralo lídra tabulky, Soukup přesto nebyl spokojený