„Jsem za to rád, nesvazuje mně to nohy. Jako tým pod malým tlakem ale jsme,“ přiznal 26letý rodák z Napajedel.

V jarní tabulce máte osm bodů a patří vám osmá příčka. Cítíte z mužstva větší formu?
Pokud budeme počítat ještě podzimní předehrávku proti Jihlavě, která patří také k jaru (výhra 2:1), tak těch bodů je víc, to je jasné. Potvrzuje se dobrá a tvrdá zimní příprava. Bodů sice sbíráme víc, ale v tabulce to nejde moc vidět, protože soupeři zespodu bodují taky.

Od postupu Karviné do ligy hrajete čtvrtý vzájemný zápas. Zatím Slovácko ještě neprohrálo. Jaké utkání očekáváte v neděli?
Těžko říct, co máme přesně očekávat. Na Karvinou si věříme, máme s ní dobré výsledky. Myslím si, že jsme schopni tam vyhrát.
Vy jste se vyjádřil, že Karviná patří společně se Spartou, Plzní a Zlínem mezi vaše nejprestižnější ligové zápasy. Platí to pořád?
Pořád, pořád platí tyhle čtyři týmy.

Poprvé povedete v Karviné mužstvo z pozice kapitána. Bude pro vás zápas a výsledek víc zavazující?
Ještě vůbec nevím, jaká bude sestava. Jsem až druhý zástupce kapitána. Je možné, že nastoupí Šumi (Šumulikoski), který už se uzdravuje, nebo může chytat Koza (Daněk), ten je první zástupce kapitána. Nevím, necháme to raději tak, to nechci komentovat.

Karviná hraje doma, má o čtyři body víc. Na druhou stranu čtyřikrát v řadě remizovala. Bude na domácí větší tlak? Může to být vaše výhoda?
Těžko říct, kdo bude pod větším tlakem.

A jste pod tlakem?
To je spíš otázka na každého jednotlivce. Jako tým pod malým tlakem jsme. Musíme vyhrát, chceme vyhrát a potom je to hlavně o tom, jak se k tomu každý postaví a jak to stmelíme dohromady. Vlastně musíme, co v životě musíte? Musíme jenom zemřít a to je tak všechno.

A osobně je Vlastimil Daníček pod nějakým tlakem?
Já osobně si tlak nepřipouštím. Jsem za to rád, nesvazuje to nohy a naopak jako hráči starší nechceme chybovat a chceme to na hřišti táhnout. Jenže se chybuje na každé úrovni, to vidíte sami.

Pojďme ještě k minulému kolu. Jak moc vám zkomplikovala prohra s Libercem ve vyrovnané tabulce boj o záchranu?
Máme na jaře jenom dvě pohry, tak nevím, jak moc zkomplikovala. Prostě jsme věděli, že asi nějaký zápas nevyhrajeme, taková je realita. Bodů je samozřejmě málo, to všichni víme.

Vy sám jste tam měl velkou příležitost. Gólman Liberce vám vlastní nedbalostí nahrál přímo na nohu. Přesto míč v síti neskončil. Proč?
Už v přípravě na zápas jsme si říkali, že Venca Hladký (liberecký gólman) chodí do velkého rizika. Čekal jsem, že to podobně odehraje, už jsem vystartoval před obránce, ale bohužel jsem si blbě přebral balon. Moje školácká chyba. Na jednu stranu předvídavost, na druhou stranu jsem to zazdil blbým přihráním. Už jsem měl myšlenku, že budu nahrávat Zajovi (Tomáši Zajícovi) do prázdně branky.

Po Karviné máte dva zápasy doma. Kolik si představujete bodů po těchto třech kolech.
Tak devět, to je jasná varianta (směje se), my na to máme. Když získáme devět bodů, tak už to ukopeme.