Bod z Břeclavi si odvezla Kroměříž, naprázdno naopak vyšlo opět Slovácko B, které se propadlo na poslední místo. Slavičín a Hulín vzájemný duel předehrály před týdnem (1:1).

VÍTKOVICE – ZLÍN B 0:1 (0:1)

Co nedokázalo na jaře ve druhé lize áčko Tescomy, to se povedlo zlínské juniorce. Její vítězství nad Vítkovicemi zařídil v poslední minutě prvního poločasu utěšenou střelou ke vzdálenější tyči Hájek. A protože další branky už nepadly, odvezli si hosté z Ostravy mimořádně cenné tři body.

„Byl to zápas bez šancí. V první půlce ale domácím odpustil rozhodčí penaltu,“ podotkl zlínský trenér Boris Káňa, který byl jinak nadmíru spokojený. „Byl to určitě náš nejpovedenější zápas venku. Kluci ho odmakali a soupeře do ničeho nepustili,“ liboval si.

Po sérii čtyř porážek mladíci Tescomy vyhráli podruhé, aniž inkasovali. Jejich zlepšení v obranné fázi nese jméno Kubica. Od jeho zařazení na post stopera drží brankář Zapletal neprůstřelnost. „Kubica má ohromné zkušenosti a mladé uklidňuje. Více si pak dovolí,“ všiml si Káňa.

Branka: 45. Hájek. Rozhodčí: Duda. ŽK: J. Dobeš. Zlín B: Zapletal – Hájek, Jugas, Kubica, Kocián – Švach (87. Šumbera), Motal, Bublák, Novák (46. J. Dobeš) – Bačík, Rokos (78. Mezírka). Trenér: B. Káňa.

BŘECLAV – HS KROMĚŘÍŽ 0:0

Počtvrté v řadě skončil duel Břeclav s Kroměříží nerozhodně. Hanáci ziskem bodu částečně umazali domácí prohru s HFK Olomouc.

Na kluzkém terénu viděli diváci v prvním poločase jen průměrné utkání bez gólových šancí. Oba týmy hrály jen na jednoho útočníka, kterého soupeřovy obrany bez problémů pokryly.

„Bohužel jsme nedokázali jednoho útočníka kvalitně doplňovat. Měli jsme víc ze hry, jenže jsme si nevytvořili žádnou gólovou příležitost,“ podotkl kroměřížský trenér Jindřich Lehkoživ.

Neuběhla ani minuta druhého poločasu, když domácí Svoboda překonal Vogla, ale toho na brankové čáře zastoupil Stojaník. Hosté měli největší šanci až v 69. minutě po rohu, ale míč skončil po hlavičce Klabala vedle branky.

„Hrozili jsme především ze standardních situací. Vstřelili jsme i gól, ale rozhodčí ho údajně pro ofsajd neuznal. Ke třem bodům jsme byli blíž než domácí, i když to nebylo oboustranně příliš povedené utkání,“ dodal Lehkoživ.

Rozhodčí: Ondráš. ŽK: Bielčík, Polák (oba Břeclav). Kroměříž: Vogl – Kaňa (46. Handl), Šilinger, Klabal, Stojaník, Valášek, Smutný (75. Matoušek), Grim, Mazouch, Hromek, Fiala (65. Mašlej). Trenér: J. Lehkoživ.

ZÁBŘEH – 1.FC SLOVÁCKO B 2:1 (2:1)

Juniorka Slovácka posílená o sedm hráčů širšího prvoligového kádru prohrála třetí zápas v řadě. O výsledku se rozhodlo už v prvním poločase. Na dvoubrankový náskok domácích dokázalo Slovácko odpovědět jenom hlavičkou Szmeka.

Domácí opravují hřiště, a tak svůj podzimní azyl našli ve Velkých Losinách. První se radovali domácí, po rohu odvrátil gólman Slovácka Heča hlavičku Dana Barcala jenom ke kopačkám Jiřího Barcala, který míč bez problémů uklidil do sítě. O sedm minut později už vedl Zábřeh o dvě branky. Pulkertův trestný kop s přispěním teče skončil za zády bezmocného Heči. Slovácko za dvě minuty bleskově odpovědělo hlavičkou Szmeka.

„Při prvním gólu jsme školácky nepokryli hráče a trestný kop, po kterém padla druhá branka, byl hodně přísný,“ pravil trenér Slovácka Anton Miškovec.

Po přestávce už se hrstka diváků gólu nedočkala. „V druhém poločase jsme byli patnáct dvacet minut na míči aktivnější. Dokonce jsme měli stoprocentní šanci, kterou Hlůpik zahodil. Zápas byl z mého pohledu spíše remízový, ale bohužel jsme nepohlídali v první půlce dvě standardky. Jsem zklamaný, výkon měl být lepší,“ smutnil Mišovec

Branky: 22. J. Barcal, 29. Pulkert – 31. Szmek. Rozhodčí: Horák. ŽK: Dvořák – Daníček. Slovácko B: Heča – Habanec, Daníček, Reinberk (46. Hesek), Starý – Hlůpik, Perůtka, Svízela (81. Čtvrtníček), Borusík – Szmek, Ondřejka (63. Franta). Trenér: A. Mišovec.

Zpravodajové Deníku

Další výsledky: Uničov – Sigma Olomouc B 1:0 (1:0), 156 Hrubý. Frýdek-Místek – Opava 0:3 (0:1), 30. Halaška, 50. Chmelíček, 90. Zapletal. Brno B – Jihlava B 5:1 (2:1) 28., 48. a 90. Hodek, 18. Košulič, 78. Šamánek – 45. vlastní Cupák. Líšeň – HFK Olomouc 0:0. Slavičín – Hulín 1:1 předehráno.