Brankami se o to zasloužili Libor Došek a svou první ligovou trefou Michal Trávník.

Svěřenci trenéra Svatopluka Habance si tak upevnili šestou příčku a v závěrečných dvou kolech mohou zaútočit na pozice Teplic či Liberce.

„Užíváme si jaro, jsme rádi, jak to dneska dopadlo," usmíval se domácí kouč.

1. FC Slovácko – 1. SC Znojmo 2:0 (1:0)

Nástup domácích byl drtivý, k jejich smůle ale dlouho bez gólového efektu.

Přitom kdyby po deseti minutách hry vedli o tři branky, nikdo se nemohl divit.

Raketový únik Diviše a následné přehození gólmana zastavila pravá tyč znojemské brány.

Těsně vedle ní vzápětí prosvištěl pokus Valenty a sám před Hrubým nezamířil do černého Šumulikoski.

Tím však ofenzivní manévry Slovácka nekončily. Makedonský internacionál pálil z dobré pozice těsně nad, Petrovu jedovku pokryl gólman Hrubý, který se pak v rychlém sledu blýskl i při dvou velkých šancích Libora Doška.

Do třetice už se však domácí snajpr nemýlil. Po Petrově obloučku se vyhnul ofsajdové pasti, prsama si připravil míč do střelecké pozice a křížnou ranou rozjásal slovácké peklo – 1:0.

„Slovácko ukázalo svou sílu, jsou právem na šestém místě. Byl vidět rozdíl ve hře, mají hráče, kteří když se dostanou do šance, umí dát gól," ocenil znojemský lodivod Leoš Kalvoda, který i přes nepovedený poločas v kabině žádnou hromobití nerozpoutal.

„Bouřka nebyla, už mě to nebaví. S Libercem i Baníkem jsem řval, kopal do košů, vždycky to ale nepomůže. Hráči si musí uvědomit, o co jde. Věděli, že Příbram vede a Ostrava vyhrála, takže hrajeme o holé bytí a nebytí. Jestli jim to nesvázalo nohy? Pak nemůžou hrát vrcholový fotbal," pokrčil rameny znojemský kouč.

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Hosté sice několikát vystrčili růžky – gólem zaváněl hlavně pokus Gala Andrezlyho – jinak ale na hřišti kralovali domácí, jejichž výhru podtrhl svou první ligovou brankou v životě Michal Trávník – 2:0.

Výhra sice mohla být mnohem výraznější, i tak se ale stadionem neslo hromové „Mistři Moravy".

Modrobílí totiž na jaře po Brnu, Ostravě a Olomouci porazili i poslední moravský tým a své soky nechali v tabulce daleko za sebou.

„Vedení klubu vypsalo prémie, když udržíme šestou příčku. Máme o co hrát, takže bych byl nerad, kdyby nám to narušil nějaký debakl nebo nepovedený výkon. Dnes to byla zasloužená výhra, měli jsme víc šancí. Znojmo ale ukázalo houževnatost, smekám před prací Leoše (Kalvody), že i bez hráčů a bez podmínek dokázal mužstvo připravit tak, že porazilo třeba Jablonec či Liberec. My jsme ale dál než soupeř a jsem rád, že se kvalita projevila," dodal Svatopluk Habanec.

Znojmu porážka zkomplikovala boj o záchranu.

„My dosahujeme maxima, snažíme se z hráčů vyždímat všechno, někdy to vyjde, někdy ne. Jsme na tom podobně jako Bohemians a Olomouc. Musíme se dívat na sebe, nespekulovat, kdo komu to pustí. Máme to pořád ve svých rukou, budeme se rvát až do konce," věří svému týmu Leoš Kalvoda.

Branky: 29. Došek, 65. Trávník. Rozhodčí: Franěk – Filípek, Zeman. ŽK: Rada, Trávník, Heča – Cihlář, Mudra, Lacko. Diváci: 4298.

Slovácko: Heča – Kuncl, T. Rada, Košút, Reinberk – Petr, Valenta, Šumulikoski, Trávník (83. Havlík), Diviš – Došek.

Znojmo: Hrubý – Hříbek, R. Buchta (66. Odehnal), Hnaníček, Mudra – Crnkič, Zeba, Haurdič (57. Gal Andrezly), Lacko, Cihlář – Vašíček (46. Stáňa).