Nemrava už dokonce v dresu jejich mládežnického týmu odchytal soutěžní zápas proti Crystal Palace, o víkendu ho pak čeká duel s Arsenalem. „V Anglii u mládeže neexistují registrační průkazy, jak je známe u nás, takže i hráč, který je tam na zkoušku, může zasáhnout do mistrovských zápasů,“ vysvětlil šéftrenér Fotbalové akademie 1. FC Slovácko Zdeněk Botek. Rodák z Dolního Němčí ve svém prvním vystoupení na ostrovech zazářil, když přispěl k hladké výhře West Hamu 3:0.

Botek má pro člena reprezentace ČR do 16 let jen slova chvály. „Přestože je v reprezentaci, nenosí nos nahoru a dál na sobě poctivě maká. Je to hodný kluk s vynikajícím přístupem, určitě má před sebou velkou budoucnost. V patnácti letech už měří nějakých 190 centimetrů, takže má všechny předpoklady být výborným gólmanem,“ je přesvědčený séftrenér mládeže Slovácka.

Nemrava o svých kvalitách přesvědčil už při první stáži v Londýně. „Byl tam před Vánoci společně s brankářem z Irska a na druhé testy si pozvali Víťu,“ připomíná Botek s tím, že Nemrava během desetidenních testů přispěl k vítězství v utkání s Arsenalem Londýn 3:2.

„S West Hamem jsme už jednali, znají podmínky, za kterých bychom byli ochotni uvolnit Víťu na hostování. Jestli tam ovšem bude od léta působit, to záleží i na rozhodnutí samotného hráče,“ říká generální sekretář 1. FC Slovácko Petr Pojezný.

Ve West Hamu mají s českými gólmany velmi dobré zkušenosti. Jednou z ikon klubu se stal Luděk Mikloško, který zde stále působí coby trenér brankářů, v současné době hájí branku prvního týmu český reprezentant do 21 let Marek Štěch.

Patnáctiletý brankář 1. FC Slovácko Vít Nemrava.