Za třemi body vykročili zásluhou Mareše, který ve 20. minutě proměnil pokutový kop a po 224 minutách ukončil dlouhé boleslavské čekání na gól. Výhru potvrdil v závěru prvního poločasu Ščuk.

MLADÁ BOLESLAV - 1. FC SLOVÁCKO 2:0 (2:0)

Kouč Slovácka Svatopluk Habanec byl po utkání hodně rozezlený a neváhal mluvit ani o trestech pro hráče. „Ještě se na to podívám, ale zřejmě přistoupím ke změnám v sestavě a klidně i nějakému přeřazení do béčka," hrozil trenér hostů. „V prvním poločase jsme byli na útočné polovině snad pět minut. Hráči měli respekt, jako kdybychom přijeli na Barcelonu," kritizoval Habanec.

„V prvních pětačtyřiceti minutách hráči předvedli ustrašený fotbal, kterému chybělo všechno. Boleslav zaslouženě vyhrála také díky našemu přístupu. Byla hodně v pohybu, hodně centrovala a střílela."

Od podzimního příchodu k týmu se prý ještě s ničím podobným nesetkal. „Nedokážu si vysvětlit, proč jsme působili tak pasivně, proč hráči přistoupili k zápasu tak vlažně. Na druhou stranu Boleslav ukázala velkou hráčskou kvalitu, měla spoustu centrů a standardních situací," dodal Habanec.

To Mladé Boleslavi se vyplatilo, že se v týdnu před utkáním proti Slovácku zaměřila v přípravě na útočnou fázi, protože se trenéru Ladislavu Minářovi nelíbilo, jak si tým v předchozích kolech v ofenzivě počínal. „Ze hry jsme na jaře dali gól snad jen na Slavii, už bylo potřeba s tím něco udělat. Proto jsme se věnovali přímočarému a jednoduchému zakončení," líčil domácí trenér Ladislav Minář.

„V prvním poločase bylo zřejmé, že se nám to vyplatilo. Ještě než jsme se dostali do vedení, mohli jsme dvakrát z velkých šancí skórovat. Druhá půlka už nebyla taková jako první. Soupeř hru zjednodušil a my neměli herní kvalitu srovnatelnou s první půlí, přesto jsme vyhráli zaslouženě," uvedl kouč Mladé Boleslavi.

Příští neděli hostí uherskohradišťský celek v 16 hodin vedoucí Plzeň.

Branky: 20. Mareš z pen., 44. Ščuk. Rozhodčí: Jílek Štěrba, Vysloužil. ŽK: Dosoudil Hofmann. Diváci: 2177. Mladá Boleslav: Miller Kysela, Johana, Dosoudil, Bořil Jarolím, Ščuk Mareš (84. Sivrič), Sloboda (76. Kúdela), Štohanzl Nešpor (89. Chramosta). Trenér: Minář. Slovácko: Melichárek Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk Hlúpik (63. Kovář), Valenta, Hofmann, Volešák Kerbr (63. Skalák), Došek. Trenér: Habanec.

Zdroj: Youtube