V pondělí začíná Slovácko přípravu na nový ligový ročník. Jak to tedy aktuálně vypadá? Budou se hlásit všichni hráči? Je někdo zraněný nebo omluvený?

Honza Trousil s Liborem Doškem měli v závěru ligy drobné problémy. Honza měl ze zápasu v Příbrami pohmožděný kotník. Opakovaně byl u doktora a zprávy ohledně jeho zdravotního stavu jsou dobré. Předpokládám, že v úvodu přípravy bude mít ještě nějaké menší úlevy a naplno se zapojí v druhém týdnu. Libor Došek měl bradavici na palci, která se mu nějakým způsobem podebrala a musela se jednoduchým operativním zákrokem vyříznout. Zatím to ještě není do kopačky, ale běhat už běhá, takže bude mít také jen drobné úlevy.

Možná ještě zdravotní stav dlouhodobě zraněného Lukáše Fujerika…

Během jara se připravoval individuálně a podle posledních zpráv by se měl v pondělí připojit k mužstvu. V přípravě se ukáže jestli ho bude zranění ještě nějakým způsobem omezovat.

Perůtka, Kerbr a Fryšták byli na hostování. Připojí se k mužstvu na pondělním začátku přípravy?

Co se týká Jirky Perůtky, dostal zánět do obou achilovek a delší dobu nehrál. Tento týden má navštívit doktora. Uvidíme, jestli může naplno trénovat s námi, nebo bude mít nějaké omezení.

Jednali jsme se všemi hráči, které jsme měli na hostování. Kádr se sejde v pondělí v deset hodin, a pak budeme řešit další podrobnosti. Můžu říct, že budeme zkoušet Zdeňka Šturmu, který byl delší dobu mimo klub a už dva roky hraje ve všech možných mužstvech. Ostatní věci teď nechci prozrazovat. Podrobnější informace se dozvíte až v průběhu příštího týdne.

Mimo posily Stanislava Hofmana, který přišel z Mostu, můžeme čekat na pondělním prvním tréninku nějaké další překvapení?

Nějaké velké překvapení nečekejte. Zatím máme domluvené dva hráče ze zahraničí. Podle posledních informací by měli v úterý přiletět do Vídně a ve středu se připojit do přípravy.

Můžete o nich prozradit něco víc?

Mělo by se jednat o jednoho ofenzivního fotbalistu a o jednoho záložníka. Oba jsou to cizinci ze zahraničních soutěží. Závěr příštího týdne a minimálně ten následující by se měli připravovat s námi. Jejich případné zařazení do kádru budeme specifikovat až po tomto období. Uvidíme nakolik bude jejich kvalita vysoká a jestli s námi zůstanou.

Během letní přestávky se spekulovalo o možném odchodu Ondřejky, Kubáně a Košúta. Přijdete o někoho z této trojice?

Všichni nastoupí v pondělí do přípravy. Už jsem o tom mluvil – jestli někdo napíše, že se zajímá o Ondřejku nebo Kubáně, tak to ještě neznamená, že ten hráč odejde. My jsme se také zajímali o některé fotbalisty a měli o ně zájem. To ještě neznamená, že jednání dopadne, nebože k němu vůbec dojde.

Je jasná alespoň situace kolem Davida Pavelky, kterému skončilo hostování z pražské Sparty?

V předstihu jsem jednal s novým trenérem Sparty Víťou Lavičkou. Mám od něj informace, že David nastoupil přípravu ve Spartě. Po nějaké době se ukáže, jestli se k nám vrátí nebo ho Sparta prodá někam jinam. Je to jediný hráč z našeho kádru, který u nás na jaře hrál a nezačne s námi přípravu na nový ročník.

V závěru přípravy vás čeká herní soustředění v Rakousku. Na poslední chvíli vypadl zápas proti pravidelnému účastníku evropských pohárů izraelskému klubu Maccabi Haifa. Je to pro vás zklamání?

To, že na soustředění nehrajeme proti izraelskému týmu, mně nijak nevadí. Podle posledních informací budeme hrát proti bulharskému klubu, který je na tom výkonnostně podobně jako Haifa. Obě mužstva skončila v polovině tabulky, nevidím v tom podstatný rozdíl. Jsem hlavně rád, že budeme hrát proti klubům z druhé bundesligy, což je obrovská kvalita a trošku změna. Ve dvou předcházejících letech jsme totiž většinou nastupovali proti klubům z východní Evropy.