„Končím ze zdravotních důvodů, dlouhodobě mě totiž trápí záda. Věk prostě nezastavím," objasnil Miroslav Ondrůšek, který v listopadu oslaví 41. narozeniny. ČSK Uherský Brod bude novou brankářskou jedničku hledat po dlouhých osmi letech.

Před vítěznou generálkou 
s Hulínem (2:1) klub své dlouholeté opeře poděkoval za úspěšné působení. Miroslav Ondrůšek se ovšem s fotbalem neloučí, v právě začínající sezoně usedne na lavičku Nivnice, kde si odbude trenérskou premiéru.

Kráčí tak ve šlépějích svého bratra Františka, který ho v posledních letech vedl v Uherském Brodě. „Jaký bude brácha trenér? Lehčí otázku byste tam neměli? Ono je to strašně těžké posoudit. Když hrajete, soustředíte se na sebe, jako trenér ale musíte vyjít s patnácti, dvaceti hráči, což není jednoduché," zamyslel se František Ondrůšek. Předpoklady ale podle něj jeho bratr jednoznačně má. „Během své kariéry zažil spoustu výborných trenérů včetně Františka Komňackého, čerpat tedy má odkud. Nasbíral velké množství zkušeností, teď jde jen o to, aby je uměl předat. Každopádně bych mu moc přál, aby se mu dařilo. Zůstat u fotbalu, který oba milujeme, by bylo krásné," dodal starší ze sourozenců.

„Přestup" Miroslava Ondrůška do Nivnice nepřišel jako blesk z čistého nebe, s šéfem klubu Karlem Kopeckým byl 
v kontaktu již delší dobu.

„Když jsem se zmínil, že skončím, nabídl mi, jestli nechci kariéru dochytat v Nivnici. Trénoval bych jen jednou týdně. To se mi líbilo. Jenže dnes to není možné, takže jsme se domluvili na trénování," vysvětlil Miroslav Ondrůšek, který vlastní trenérskou licenci A.

Že se ještě někdy postaví mezi tři tyče, ale nevylučuje. „Nikdy neříkej nikdy, ale na prvním místě je zdraví. Když problémy odezní, proč ne. Ale zatím to tak nevypadá," dodal začínající lodivod.

Nad nabídkou z Nivnice dlouho nepřemýšlel, fotbal je stále jeho droga. A navíc to má z domu co by kamenem dohodil. „Bydlím na konci Uherského Brodu směrem na Nivnici, takže to mám opravdu kousek. Několik kluků navíc znám. Jen nevím, co od toho čekat. Na takové úrovni jsem ani nehrál," přemýšlí nahlas Miroslav Ondrůšek.

Na lavičce vystřídal Romana Pagáče, který skončil na vlastní žádost. Nivnice po dvou letech opustila I. A třídu a v I. B chce uspět. Nový kouč získal výraznou posilu do útoku, po roční přestávce se na hřiště vrátil bývalý kanonýr Kunovic a Uherského Brodu Petr Lukeš.

Premiéra se Miroslavu Ondrůškovi vydařila, Nivnice v úvodním kole vypráskala Prakšice 6:2.