Letošní sezona mu vychází zatím nad očekávání. Zatímco v té loňské skóroval jenom jednou, aktuálně má na svém kontě už deset zásahů. Ofenzivně laděný Milan Kerbr prožívá nejlepší rok ve své kariéře. Desetigólový limit, který si sám stanovil před začátkem ligy, může ještě ve dvou zbývajících zápasech překonat.

„Věděl jsem, že i když jsem dal v minulé sezoně jenom jeden gól, tak do šancí jsem se dostával. Bylo to hlavně o tom je v klidu proměnit, ten klid jsem ještě neměl. Letos jsem měl větší klid i trošku štěstí a většinou se mně dařilo šanci proměnit. Ty góly jsem dával, loni jsem byl nezkušený, letos se to změnilo," oddechl si 24letý ofenzivní záložník.

Mělo vaše neproměňování šancí v loňské sezoně něco společné s nervozitou?

Myslím, že každý hráč je před zápasem zdravě nervózní. Cítím se klidnější, hlavně v zakončení, to je největší rozdíl. V loňské sezoně jsem neměl tolik ligových startů. Nehrával jsem v základu, změnilo se to až v závěru ligy. Dostal jsem od trenéra důvěru, víc jsem si věřil a je to poznat.

Dal jste deset branek, ale klidně jich mohlo být i víc. Souhlasíte?

Jasně. Nejvíc se mně vybavují šance s Olomoucí, to jsem měl dvě vyložené gólovky. V tom zápase jsem měl i trošku smůly, ke gólům chybělo opravdu málo. Když se podívám na jaro reálně, tak jsem mohl dát čtrnáct branek.

Je to vaše střelecky nejlepší sezona?

Co si vybavuji, tak ve starším dorostu jsem dal pod trenérem Dekařem za sezonu šestnáct branek. To bylo v té době, kdy převzal ve druhé lize na poslední čtyři zápasy áčko a vytáhl si mě do kádru. Letošní sezona je moje střelecky druhá nejúspěšnější.

Poslední zápas Slovácka proti Znojmu jste kvůli zranění vynechal. Co přesně se vám stalo?

Při tréninku jsem si posunul balon a spoluhráč mně zezadu přišlápl kotník. Ten se vytočil, měl jsem výron, naštěstí nebylo nic zlomeného, ale při změně pohybu to dost bolelo. Tento týden už trénuji naplno, kotník je zatejpovaný, na Slavii bych měl být připraven na sto procent.

V neděli vás čeká další mužstvo, které hraje o záchranu. Slavia musí vyhrát, jaký čekáte zápas?

Určitě nás budou chtít překvapit nějakým rychlým gólem, ale my jedeme do Prahy pro tři body. Máme fazonu a jsme v relativním klidu. Slavia bude muset vyhrát, můžou být nervózní. Nejedeme tam hrát žádného zanďoura, ale chceme hrát otevřený a útočný fotbal.

Případným dobrým výsledkem můžete pomoci i zachraňující se Olomouci, za kterou hrával váš otec…

Abych řekl pravdu, tak si nepřeji, aby Sigma sestoupila, má bohatou historii a je to další moravský klub. Byla by velká škoda, kdyby Olomouc spadla, ale na to určitě nebudeme v zápase hledět. Budeme hrát za Slovácko a jedeme na Slavii vyhrát, jestli Sigmě pomůžeme nebo ne, to řešit nebudeme. Znovu říkám, že bych byl raději, kdyby sestoupil někdo jiný než Sigma.

V posledních kolech dochází kvůli vulgárnímu skandování diváků na osobu předsedy fotbalu Miroslava Pelty k přerušování zápasů. Jaký na to máte názor?

Sledoval jsem zápas Brna se Slavií, ten se navíc přerušil v době, kdy pršelo, pro hráče to rozhodně není dobré. Vyjdou z tempa a musí na nějaký čas do kabiny, pro fotbalistu, který je nahecovaný, je to nepříjemná změna. Myslím, že FAČR (Fotbalová asociace České republiky) to v poslední době trošku zmírnila. Je to určitě správná změna, zápasy by se neměly přerušovat, měly by se přerušit jenom v případě ohrožení zdraví hráčů nebo diváků. Zmírnění je na místě.

Liga měla týden přestávku. Jak jste si užil pauzu?

Měli jsme volný víkend, byl jsem s přítelkyní doma v Bílovicích. Tento týden už jsme v klubu najeli na normální předzápasový rytmus.

Do konce sezony schází dvě kola. Cítíte na sobě únavu?

Měl jsem týden a půl pauzu, docela jsem si odpočinul. Nevím, jak jsou na tom kluci, ale já se cítím v pohodě. My si každý zápas užíváme, už dávno se nemusíme stresovat kvůli nějakému sestupu.

Kerbra chce prý Jablonec

„Nabídku jsem nedostal," dušuje se kanonýr Slovácka

Jednoznačně nejúspěšnější sezonu prožívá v dresu Slovácka Milan Kerbr. Mimo zranění patřil neodmyslitelně do základní sestavy a v tabulce střelců se svými deseti zásahy suverénně vévodí klubovým statistikám. Šikovný levonohý fotbalista je v naší lize žádaným zbožím. Nejvíce se skloňuje severočeský Jablonec a také se šušká o zájmu plzeňské Viktorky.

Sám hráč se k odchodu ze Slovácka nechtěl moc vyjadřovat, ale svoje další působení v Uherském Hradišti nepotvrdil ani nevyvrátil.

„To je spíš otázka na vedení a kluby, které mají o mě zájem. Momentálně to nechci řešit. Hraji za Slovácko, chci se soustředit na konec ligy a ve dvou zbývajících zápasech ještě přidat nějakou branku. O zájmu Jablonce jsem také zaslechl, ale osobně jsem žádnou konkrétní nabídku nedostal. Znovu říkám, že hraji za Slovácko a co bude po skončení sezony, to se uvidí," vyjádřil se k případnému odchodu nejlepší střelec šestého celku tabulky.

Kouč Svatopluk Habanec nechtěl případný odchod 24letého fotbalisty komentovat vůbec. „K tomu vám nemám co říct, nic o tom nevím, tečka," sdělil krátce. ⋌(std)

Pětiletka kanonýrů Slovácka

2009 /2010 Petr Švancara, Václav Ondřejka 7 branek
2010/ 2011 Petr Švancara 7 branek
2011/ 2012 Libor Došek 9 branek
2012/ 2013 Libor Došek 13 branek
2013/ 2014 Milan Kerbr (po 28. kole) 10 branek