„Agresivita z naší strany byla očividně lepší než v Žilině. Hrál jsem tam ve druhém zápase, rozhodující branku jsme dostali až v poslední minutě, ale je potřeba říct, že kvality obou soupeřů byly někde jinde. Do zápasů jdeme z plné zátěže, jsme pořád v hlavní části kondiční přípravy, trenér nás nabádá o důkladný presing a hlavní důraz dává na zlepšování defenzívy," hodnotí první přípravné zápasy Milan Kerbr, který našel po půlroční anabázi na severu Čech ve Slovácku téměř totožný kádr.

„Mužstvo je stejné, přišel jenom Juraj Chvátal a nějací kluci z béčka. Všechny jsem znal, věděl jsem, do čeho se vracím. Tým je dobře poskládaný, mančaft je kvalitní, jenom je potřeba zapracovat na defenzívě, ale o tom se trenér už zmiňoval. Když to v přípravě trochu vyšperkujeme, tak to bude dobré," myslí si odchovanec Slovácka.

Evropské poháry, atraktivní soupeři, plné stadiony, boj o samé čelo ligové tabulky. To všechno na podzim zažil Milan Kerbr v dresu libereckém Slovanu. Co mu dala tato půlroční zkušenost?

„Získal jsem hodně zážitků a zkušeností, to bych tady asi nezískal za celý život. Byly to hlavně zážitky kolem zápasů v evropských pohárech, třeba ve Splitu to bylo něco neskutečného. Přišlo třicet tisíc lidí, stadion se začal plnit už hodinu před zápasem, když jsme šli na rozcvičku, už bylo téměř plno. Osobně jsem před takovou návštěvou ještě nehrál, klobouk dolů před fanoušky Hajduku. Celý podzim byl pro mě jedna velká životní zkušenost. Je mně šestadvacet, už nejsem nemladší. Fotbalový život mám ještě před sebou, budu se snažit, abych si ještě o ty poháry zakopal. Možná ve Slovácku, možná někde jinde," přeje si Kerbr. Podmínky v obou klubech, ale příliš srovnávat nechce. „To se těžko hodnotí, v Liberci byly na tým trošku větší nároky, chtěli jsme hrát na podzim o přední příčky, dostali jsme se do evropských pohárů, takže to bylo o něčem jiném."

Milan Kerbr podstupuje zimní dril pod taktovkou trenéra Habanec, živí ještě naději, že by se mohl na jaře objevit v barvách Slovanu Liberec? „To nevím, netuším, s nikým jsem nemluvil a momentálně to neřeším. Vím, že reakce fanoušků jsou takové, abych se vrátil. Na druhou stranu to není rozhodující. Liberec je pro mě aktuálně uzavřená kapitola. Jsem ve Slovácku, připravuji se s mužstvem. Budu se snažit, aby se mně vyhýbala zranění, jestli odejdu nebo neodejdu, tak to je druhá věc," zakončil polemiku nad svou další budoucností Kerbr.