„Není to jeho pozice, ale v zápase hodně pracoval a bleskově reagoval na Civičův aut. Jeho gól rozhodl zápas," okomentoval Kerbrův výkon domácí kouč Stanislav Levý.

Milane, trenér mluvil o tom, že jste brali tři body po nejhorším výkonu v dosavadním průběhu ligy. Souhlasíte s jeho hodnocením?

Je pravda, že o poločase byla v kabině trošku bouřka. Řekli jsme si, že musíme hrát jinak, víc si dávat balon do nohy a víc se dostávat centry do šestnáctky soupeře. Jsem rád, že jsme dali první branku, trošku nás to uklidnilo.

Tušil jste, že můžete skórovat z autu Civiče?

Viděl jsem, že oba stopeři jsou docela vylezlí, naběhl jsem si za ně a také jsem si všiml, že gólman vybíhá daleko do hřiště. Snažil jsem se ho přehodit, vyšlo to parádně. Jsem rád, že to tak dopadlo.

Byla to důležitá výhra, poskočili jste do středu tabulky…

Doma jsme chtěli tři body. Chtěli jsme naplno bodovat před našimi fanoušky, aby byli na naší straně. Byl to fyzicky strašně náročný zápas, chtěli jsme soupeře napadat od první minuty a rozhodnout už v prvním poločase. To se nám nepodařilo, nechali jsme Bohemku trochu hrát, měli tam nějaké pološance. Nakonec jsme to ale zvládli. V dalších kolech nás čekají dvě derby a my máme klid do další práce, jsme za to strašně rádi.

V prvním poločase si dal Tomáš Rada skoro vlastní gól, míč nakonec skončil na tyči. Zatrnulo vám?

Viděl jsem tu situaci někde z půlky, ale lekl jsem se pořádně. Někdy máte smůlu a někdy štěstí. Řekl bych, že dneska jsme měli štěstí my. Bylo to o první brance, byl to klíčový moment zápasu.

Nastoupil jste na hrotu útoku, ale to není úplně váš post, že?

Tam by měli být robustnější hráči, útočník číslo jedna je Francis Kone, po zranění se bude zabudovávat do sestavy. Budu si hledat jiný post, nejsem ten typ do osobních soubojů, ale hraji tam, kde mě trenér postaví. Dneska to vyšlo i gólově, takže paráda.

Liga má za sebou čtyři kola, v každém zápase jste dali dvě branky, to je slušná bilance…

Slušná je, jen se musíme vyvarovat těch zbytečně inkasovaných gólů. Proti Bohemce se nám podařilo hrát vzadu poprvé s nulou, takže spokojenost.