Předloňský král českých ligových střelců touží po odchodu do zahraničí. Mönchengladbach, který letos sestoupil z bundesligy, dal Ivanovi šanci v přípravném utkání proti Wuppertalu, ale na pravém okraji zálohy prý slovenský fotbalista za 58 minut příliš nepřesvědčil.

„Předvedl se solidně, ale došli jsme k názoru, že by pro nás nebyl okamžitým přínosem. Bylo by to příliš velké riziko. Budeme ho ale dále sledovat,“ řekl trenér Mönchengladbachu Jos Luhukay.

Ivana stále patří druholigovému Slovácku, ale v klubu nemíní pokračovat a preferuje angažmá v cizině. Kvůli tomu už smetl ze stolu konkrétní nabídky Olomouce a Brna.

Právě vedení klubu z jižní Moravy je naštvané na Ivanova manažera Karola Csontó. Podle majoritního vlastníka brněnského oddílu Romana Prose i přes několik dohodnutých termínů jednání agent opakovaně zařizoval Ivanovi testování v zahraničních klubech, na kterých pak hráč neuspěl. „Brno nebude přístavem odpadlých fotbalistů, kterým by dávalo VIP podmínky. Vzhledem k tomu, že se blíží začátek ligové soutěže, nemáme už pro Ivanu místo,“ řekl Pros.

Csontó tvrdí, že s Brnem a Olomoucí, o jejímž zájmu se také mluvilo, nejednal. „Ivana mě poprosil, abych mu domluvil zahraniční angažmá, o které má eminentní zájem. Proto také stále na tomto úkolu pracuji. Pokud bude chtít jít do Brna, tak jeho přání akceptuji,“ uvedl Csontó.

 

ZDE>SI TAKÉ PŘEČTETE DALŠÍ AKTUÁLNÍ ZPRÁVY ZE SLOVÁCKA