„To utkání nebylo z mé strany vydařené. Hra nohama byla tragická, spousta míčů šla zahrát líp," hodnotil až příliš kriticky svůj výkon rodák z Krumvíře u Břeclavi.

Před čtrnácti dny byl pro vás bod proti Jablonci málo. Berete ho po Zbrojovce?
Asi jo, dneska nám to nešlo, můžeme být rádi za remízu. Bohužel, dopředu nám to nepadá. V několika momentech jsme měli i kus štěstí.

Celý zápas byl silný vítr, znepříjemňoval vám situace před brankou?
Ten vítr se strašně, točil, druhý poločas už jsme hráli proti větru. Byl bych raději, aby bylo třeba mínus tři, než takový vítr. To byla tragédie.

Myslíte, že vítr ovlivnil i úroveň zápasu?
To nevím, osobně mně to moc nešlo, pokazil jsem dost míčů. Dvakrát jsem balon blbě trefil, dvakrát nevyšel odkop a míč byl v autu. Šlo to zahrát vždycky líp. Bohužel, dneska jsem nebyl ve své kůži.

Čtěte také: Slovácko remizovalo s Brnem. Opět bez branek

Diváci vás zvolili mužem zápasu. Necítil jste se tak?
Ne, to utkání nebylo z mé strany vydařené. Hra nohama byla tragická, musím na ní ještě zapracovat. Asi mě zvolili proto, že jsme nedostali branku. Osobně jsem nebyl s výkonem vůbec spokojený.

Nejvíc asi zlobil Nigerijec Ashiru. Věděli jste o jeho kvalitách?
Ten nás hodně trápil. Viděli jsme, jak odehrál první dva zápasy, byl strašně rychlý. Eldar Civič, který na něj hrál je rychlý, ale tenhle hráč byl ještě rychlejší.

Na jaře máte na svém kontě třetí bezgólovou remízu v řadě. Naznačuje to něco?
Nedostali jsme gól, to je dobré. V útoku se nám úplně nedaří, to je to, co nás momentálně trápí. První dva zápasy jsme byli lepším týmem, ale dneska můžeme být rádi za remízu.

V jarních odvetách jste získali tři body. Myslíte, že se ještě můžete namočit do bojů o záchranu?
Tak určitě nejsme v klidu. Chtělo to alespoň jednou zabodovat naplno, abychom se odpoutali od konce tabulky.

Související: Zkazí Slovácko návrat na stadion kouči Habancovi?