Nastoupil v poháru proti Mladé Boleslavi a svým výkonem přesvědčil trenéra Habance, aby ho nominoval do nedělního duelu v Jablonci. Právě v severočeském klubu prožil 35letý záložník šest let svého fotbalového života. Bývalí spoluhráči mu ale jeho premiéru v letošní lize pořádně znepříjemnili.

„Hrával jsem, tam šest sezon, je to pro mě vždycky jiný zápas, ale z naší strany to byla jedním slovem prostě katastrofa. Neřekl bych, že hrál Jablonec nějak mimořádně, ale my jsme byli bídní, prostě strašidelní," hodnotil zápas Michal Kordula. O ostudě ale nechtěl příliš mluvit. „Nechci používat silná slova, prostě jsme podali hanebný výkon, se kterým bychom neporazili nikoho."

Slovácko dostalo tvrdou lekci z produktivity, během 34 minut vstřelili jablonečtí hráči Melichárkovi čtyři branky. O nějakém obratu nemohlo být ve druhé půlce ani řeči, zkušení Severočeši si svůj luxusní náskok v klidu a pohodě pohlídali. „Pokud dostanete v prvním poločase tři branky, tak proti Jablonci můžete výsledek jen těžko otočit," dobře ví Kordula.

Stejně jako v Mladé Boleslavi prospalo Slovácko první půlku. Reakci trenéra Habance o poločasové pauze ale zkušený záložník neprozradil. „Co říkal trenér o poločase v kabině? O tom nechci mluvit, co říkal v kabině, to zůstane v kabině."

V dalším kole čeká Slovácko nejtěžší možný soupeř do Uherského Hradiště přijede plzeňská Viktoria. Michal Kordula dobře ví, že s podobným výkonem se mužstvo už nesmí prezentovat. „Musí se změnit spousta věcí, pokud se nic nezmění, tak budeme mít problém s každým mančaftem, který k nám přijede. S tím, co v poslední době předvádíme, nemáme šanci nikde."

Z posledních čtyř zápasů včetně poháru v Boleslavi nezískalo Slovácko ani bod a má ostudné skóre 2:10. Může být impulsem změna trenéra? Michal Kordula byl z otázky hodně zaskočený. „Ježišmarija, to snad ne. V Česku je to klasika, když se prohrají dva tři zápasy, tak chce každý měnit trenéra. Já si myslím a pevně doufám, že u nás se to nestane."