V osobním životě má také co oslavovat. V uplynulém týdnu se stal podruhé otcem narodila se mu dcera Rozárka. Rodák z Ratíškovic setkání s novináři příliš nevyhledává, ale na závěr úspěšného podzimu byl v dobré náladě. „Jsem v pohodě, ptejte se,“ začal rozhovor kapitán Slovácka.

Jste v horní polovině tabulky, daleko od sestupu, to se nedá hodnotit jinak než pozitivně…

Myslím, že ve finále se dá podzim hodnotit jako úspěšný, i když z herního pohledu jsme těch bodů mohli posbírat ještě víc. Mrzí hlavně ztráty v posledních minutách a první domácí zápas proti Příbrami, ve kterém jsme byli jasně lepší.

Možná by se dala k Příbrami přiřadit ještě domácí prohra proti Slavii…

Tam nám nevyšel první poločas. Pokud dostanete tři branky za půl hodiny, tak si ani vyhrát nezasloužíte.

V první lize hrajete skoro deset let. Jaký byl letošní podzim z vašeho soukromého pohledu?

Určitě to byl jeden z těch lepších. Člověk bude jednou vzpomínat, jakou tu máme partu a jaká vládne v kabině atmosféra. Co jsem ve Slovácku, tak je to náš nejúspěšnější podzim.

Na jaře nebyla atmosféra v kabině dobrá?

Teď je lepší. Na jaře jsme se herně trápili, ani výsledkově se nám nedařilo.

Čekal jste po úvodních třech kolech, ve kterých jste neuhráli ani bod, že z toho bude nakonec osmé místo?

Takhle jsem se na to nedíval, naše hra byla dobrá, ale chyběly výsledky. Po třech kolech jsme si v kabině říkali, že to přece není normální, aby body nepřišly. Nijak zvlášť jsme to ale neřešili, hlavně jsme nechtěli zbytečně znervóznět.

Spoustu prvoligových fotbalistů znáte osobně. Zaregistroval jste nějaké kladné ohlasy na vaše postavení v tabulce?

Po zápase s Jabloncem jsem mluvil s asistentem trenéra Jablonce Josefem Weberem, který mně tvrdil, že letos starosti se záchranou mít určitě nebudeme a skončíme uprostřed tabulky. Chválil nás, že hrajeme lépe než v minulém ročníku. Člověka potěší, že i soupeři se na nás dívají jinak a mají ze Slovácka větší respekt.

A od hráčů, kteří ve Slovácku dřív působili?

To ne. Občas si volám se Švancim (Petrem Švancarou pozn. aut.), ten říkal, že máme fazonu. Ale že by si z nás někdo sedl na zadek, to zase ne. Soupeři si sedají na zadek z Plzně, ne ze Slovácka. Ale třeba to také jednou přijde.

Překvapilo vás něco v průběhu ligy? Čekal jste, že bude tabulka takto poskládaná?

Nečekal jsem postavení Baníku a Olomouce, ale to nečekal asi nikdo. To mě překvapuje nejvíc. Když jsme hráli v Olomouci, věřil jsem, že v průběhu podzimu půjdou nahoru, mají dobré mužstvo. Na Baníku bylo cítit, že se v tom hodně topí, možná těmto dvěma klubům zimní přestávka pomůže nejvíc.

Před rokem stanovilo vedení klubu uhrát na podzim dvacet bodů. Letos se o žádném bodovém limitu nemluvilo. Svazují vás takové cíle?

Mně je to docela jedno. Za sebe musím říct, že se dopředu moc nedívám. Vždycky se snažím soustředit na nejbližší kolo, abychom zápas dobře odehráli a byli spokojení fanoušci, vedení klubu, trenér. Cíle jsou jedna věc, ale důležitější je týden co týden dokazovat, že fotbal hrát umíte.

Vy se ve Slovácku angažujete také jako jeden z trenérů mládeže. Je to tak?

To je pravda tak napůl. Minulý rok jsem chodil trénovat s ročníkem 1998, letos jsem začal pomáhat s trénováním ročníku 2000, ale bohužel nemám moc času. Trénují třikrát týdně, většinou odpoledne, a skoro se tam nedostanu. Nevím to přesně, ale myslím si, že jsem byl za půl roku tak na osmi trénincích. Strašně mě to mrzí, protože žáky vede pan Beran a to je fantastický odborník.

Do Slovácka jste přišel v lednu 2009. Dokdy máte smlouvu?

Do léta.

Vidíte ve Slovácku svoji budoucnost?

Byl bych rád, kdyby to tak bylo. Je to ale spíš otázka na vedení klubu, jaké má plány a jak si to představuje.

V minulém týdnu přibyla vašemu pětiletému synovi Šimonovi sestřička. Můžete se pochlubit?

Je to tak. Jmenuje se Rozárka, vážila 3,20 kilogramu a měřila 48 centimetrů.

Už jste to se spoluhráči nějak oslavil?

Ne, ještě nebyl čas. Po zápase proti Boleslavi jsme byli na společné večeři, ve středu se jelo do Prahy na zátěžové testy. Oslava zatím nebyla vhodná, ale už jsme domluvení, že si někde po sezoně sedneme. Mančaft určitě neošidím.

Oslava bude u vás doma v Ratíškovicích?

Bude v Hradišti, aby to měli kluci blíž domů.

Vaše manželka pochází z Jablonce, momentálně bydlíte v Ratíškovicích. Kde budete trávit vánoční svátky?

Tchán s tchyní vidí malého strašně málo, takže na Vánoce pojedeme na týden do Jablonce. Budeme chodit s malým lyžovat, věřím, že si svátky užijeme.

Stanislav Dufka