Jak se vám hrálo po těch letech znovu ve Slovácku?
Tak kapitánská páska je klasika, za tu se platí něco do kasy. Musím říct, že za posledního půl roku jsem toho moc nenahrál. Do přípravy se Slováckem jsem naskočil zprudka. Nepamatuji si, že by první tři tréninky na soustředění byli zrovna třífázové.

Vzpomenete si, kdy jste naposled nastoupil v desu Slovácka?
No tak to už bude hodně dávno. Myslím, že to bylo v zimě 2005, takže to byl poslední podzimní zápas. Tenkrát byla dokonce rozlučka v nějakém sklepě, byl tam dokonce ještě pan Baránek (bývalý ředitel Slovácka). Pamatuji si, že poslední den, kdy se dalo přestoupit, to bylo 30.1 2005, jsem letěl za Spartou na soustředění do Valencie.

A jak tedy hodnotíte váš návrat do mateřského dresu?
První půlku jsme odmakali a zaslouženě o dvě branky vyhráli. Je vidět a vidím to i na tréninku, že kluci mají kvalitu. Postavení Slovácka z uplynulé sezony určitě neodpovídá síle a kvalitě mančaftu. Je tady spousta mladých kluků, vidím tady skvělý potenciál. Na druhou stranu jsem rád, že tu nejsem nejstarší, gólman Daněk je ještě starší. (směje se) Zatím jsem v klubu spokojený, nejsem konfliktní, na nic si nehraji, takže super.

Údajně prý mají z vašeho návratu největší radost babičky?
Celou kariéru mi všichni nadávali, že mě málo vidí, že jsem pořád ve světě. Myslím, že nejenom oni, ale i já jsem rád, že se můžu vrátit. Je to super, i když ještě není nic hotovo.

Jaký je tedy aktuální stav vašeho příchodu na Slovácko?
Ze Sparty mám zatím povolenou přípravu se Slováckem a přátelské zápasy. Během čtrnácti dnů se rozhodně, jestli je můj příchod akceptovatelný ze všech stran. Mělo by dojít k domluvě, osobně preferuji přestup.

Dá se odhadnout, jak vidíte váš příchod procentuálně?
Tak to nevím. Z mojí strany to vidím dobře, chtěl bych tady zůstat. Ostatní strany si k tomu musí říct svoje. Nebylo mně nijak naznačeno, že by bylo něco proti, spíš to cítím naopak. Počkáme ještě další dny a uvidíme, už bych chtěl mít jistotu.

Může se stát, že ještě skončíte někde jinde?
Dokud to není podepsané, stát se může cokoliv. To už jsme v minulosti mockrát zažili a viděli. Někdo se blbě vyspí a všechno bude jinak, ale Slovácko bylo u mě na prvním místě. Chtěl bych klubu pomoci. Do zahraničí už jsem moc jít nechtěl.