Opora Sušic přispěla nádherným gólem k důležité výhře svého týmu nad Bánovem

„Postavili jsme tam domek, shodou okolností přímo u hřiště, a od té doby jsem tady," říká zkušený fotbalista, který v létě oslaví už čtyřicáté narozeniny. Že ale rozhodně nepatří do starého železa, to naposledy potvrdil v neděli, kdy svému týmu jednou brankou pomohl k důležité výhře nad Bánovem (4:1).

Na jaře jste kvůli odložení zápasu ve Zlámanci odehráli jen dvě utkání, z nichž jste vytěžili čtyři body. Předpokládám, že jste spokojení?

Určitě. V prvním zápase proti Ostrohu jsme hlavně kvůli velké marodce měli k dispozici pouze jedenáct hráčů, z toho jsme ještě tři byli zranění. Dá se říct, že jsme remízu ubojovali. Několik z nás mělo svalové potíže, chytaly nás křeče, ale bod jsme nakonec uhájili. Ostroh je silný soupeř remízu jsme brali, i když jsme jediný gól dostali z penalty.

Ze zápasu s Bánovem jste chtěli tři body a nic jiného?

Jednoznačně jsme chtěli vyhrát, další domácí ztráta by nás mrzela. Věděli jsme, co na soupeře chceme hrát a plán jsme dodrželi. Tři body jsou velice důležité.

Účet zápasu jste otevřel právě vy, hosté se zlobili, že jste byl v ofsajdu. Jak jste celou situaci viděl?

Bylo to hraniční, ale ofsajd to nebyl. Nejlepším důkazem je pro mě fakt, že na té straně zrovna mával Aleš Jurák od nás. On nám nikdy nic neodpustí, spíš je na nás ještě přísnější než na soupeře. Kolikrát mávne nejistou věc raději proti nám. Je poctivý, určitě by ofsajd nepustil.

Trefa to byla výstavní (Michal Hejda křížnou ranou z halfvoleje vymetl protější šibenici – pozn. aut.) – takové góly se nedávají zrovna každý zápas…

To máte pravdu, sedlo mi to parádně (úsměv). Od poloviny hřiště jsem utíkal sám na bránu, ale už nejsem nejrychlejší, takže mě jeden ze soupeřů doběhl. Vnímal jsem ho za sebou, zasekl jsem si to, což nečekal. Míč se o něj odrazil a skočil mi ideálně na halfvolej.

Tak jste to zamýšlel trefit, nebo jste spíš jen napálil míč a čekal, jak to dopadne?

Hlavně jsem se soustředil, abych trefil bránu. Ale chtěl jsem to dát nad jeho rukama k protější tyči, což se povedlo dokonale. Jsem rád, že mi to tam po dlouhé době spadlo. Na podzim jsem totiž nastupoval v obraně, vrátit se do v útoku, to je pro mě změna k lepšímu (úsměv).

Bánov těsně před přestávkou vyrovnal, to asi bylo nepříjemné?

Musím říct, že když jsme opět dostali gól z penalty, tak jsme znervózněli. I o přestávce jsme byli nervózní, co bude, naštěstí se nám hned v nástupu do druhého poločasu povedlo vstřelit rychlý gól, který nás uklidnil.

Byl to klíčový okamžik zápasu?

Jednoznačně. Jak už jsem říkal, pak jsme se uklidnili a navíc přidali i třetí gól, po kterém jsme si už zápas pohlídali.

V útoku jste poprvé nastoupil s novým parťákem Tomášem Horňákem. Vy jste dal jeden gól, on dokonce dva – takže správná posila ve správný čas?

V prvním utkání ještě nemohl nastoupit, byli jsme domluvení, že úvodní kolo ještě odehraje za Suchov, odkud k nám přišel na půlroční hostování. Věděli jsme, že Bánov má slabší obranu a on jí svým výborným pohybem dělal velké problémy. Je to rychlostní typ, hodně toho oběhal, je důrazný, myslím, že jsme si padli do noty.

Teď vás čeká další extrémně důležitý zápas v Nezdenicích, který by mohl hodně napovědět, jaký bude další vývoj boje o záchranu. Berete to tak?

Je to souboj s přímým konkurentem v boji o záchranu, když bychom ten zápas zvládli, přineslo by to další uklidnění. Po sestupu z I. B třídy jsme si vybrali kritický půlrok, kdy nám to nešlo. Teď se nám pomalu vrací ztracené sebevědomí, začínáme si věřit. Doufám, že to potvrdíme i v Nezdenicích, bude to ale nesmírně těžké utkání. Je to silný soupeř, do zápasu rozhodně půjdeme především s cílem neprohrát, aby se nám nepřiblížili.

Nezdenice naposledy těsně prohrály v Havřicích, předtím ale porazily silný Jarošov. Je to pro vás varování?

Určitě, jejich výhra nad Jarošovem byla překvapením kola. Shodou okolností jsme s Jarošovem hráli čtvrtfinále poháru, které zároveň bylo generálkou na jarní část. Hráli velice pěkný fotbal a dali nám pořádný výprask (7:0). Asi ale bylo dobře, že jsme vysoko prohráli, aspoň jsme šli do sezony s pokorou. Náš zápas v Nezdenicích ovšem určitě bude z obou stran hlavně o bojovnosti, bude to boj o každý metr.