„Milan má menší problémy s kolenem. Ještě den před zápasem to cítil, tak jsme se rozhodli, že nepůjdeme do žádného rizika. Z toho důvodu chytal Michal Daněk," vysvětloval změnu na postu gólmana trenér Slovácka. Michal Daněk si zaknihoval v letošním ročníku ligy vůbec první start a na místo jedničky se postavil téměř po roční pauze.

„V základu jsem nastoupil zhruba před rokem na Dukle, předtím jsem naskočil doma proti Slavii. Teď to bylo znovu v základní sestavě, jsem za to rád. Milan (Heča) měl zdravotní problémy, rozhodlo se až den před zápasem. Milan nakonec zůstal jenom na lavičce," líčil nominaci na zápas zkušený gólman Slovácka.

1. FC Slovácko - FC Vysočina Jihlava. Ilustrační foto
Počtvrté bez branek. Slovácko v Jihlavě prodloužilo sérii neporazitelnosti

Odchovanec hlučínského fotbalu ale na Vysočině moc příležitostí ukázat svoje umění neměl. Za celých devadesát minut řešil jenom dvě problematické situaci. Ta první byla zhruba po půlhodině hry. Jihlavský Vaculík centroval, ale Dvořák z malého vápna nedal své hlavičce potřebnou razanci. Gólman Slovácka si z největší šancí domácích hravě poradil.

„Byla to asi jediná naše šance, chtěl jsem hlavičkovat dolů, balon mi spadl na rameno, měl to být gól," litoval domácí Dvořák a dodal. „Remíza je pro nás málo. Dali jsme do zápasu všechno, ale když chcete vyhrát, tak musíte ukázat nějakou kvalitu. My ji buď nemáme, nebo ji nedokážeme prodat," říkal otevřeně domácí útočník.

Tomáš Rada
Rada má zlomenou nohu, sezona pro něj asi skončila

Brankář Slovácka našel v počtu šancí domácích ještě jednu příležitost. „Byla tam v druhé půlce ještě jedna nebezpečná střela, ale trefilo mě to přímo do rukou," doplnil gólman hostů, který byl nakonec z remízy zklamaný. „Myslím, že jsme měli na to, abychom si z Jihlavy odvezli všechny body. Hrají o záchranu, moc šancí neměli, asi na ně spadla nějaká deka. Ve finále je remíza pro nás trošku zklamání," zakončil hodnocení zápasu Michal Daněk.