„Dozvěděli jsme se to čtyři dny před turnajem. Z různých důvodů nemohli přicestovat, snažili jsme se sehnat náhradu, ale bohužel to nevyšlo. Obvolali jsme sedm mančaftů v okolí, ale ani u jednoho jsme neuspěli,“ vysvětloval šéf organizačního výboru a předseda klubu Jan Bobčík.

Pořadatelé bez tradičního účastníka museli maličko upravit propozice turnaje. Hrálo se systémem každým s každým 2 x 30 minut.

V úvodním duelu si domácí nejtěsnějším poměrem poradili s Horním Němčím. Horněmčané prohráli také druhý zápas, podlehli internacionálům z Ostrožské Lhoty 4:3. Byl to vůbec nejdramatičtější zápase celého turnaje. Lhoťané, kteří vedli po poločase o čtyři branky, se nakonec po třech gólech Horního Němčí museli strachovat o výhru.

Ve finálovém klání se tedy představili domácí borci, kteří obhajovali loňské prvenství a staří páni z Ostrožské Lhoty. Žádné drama se nakonec nekonalo.

Dolní Němčí už po pěti minutách a individuálních hrubkách v obraně Lhoty vedlo o dvě branky. Lhoťané se na žádný větší odpor nezmohli. Domácí si v naprostém poklidu, a dodejme, že zaslouženě, dokráčeli pro celkově čtvrtou výhru v desetileté historii turnaje.

„Turnaj splnil očekávání. Neúčast Pražáků herní kvalitu vůbec neovlivnilo. Musíme kvitovat i to, že se nikdo nezranil a všechny týmy slíbily, že přijedou i na další ročník,“ hodnotil fotbalové odpoledne předseda fotbalu v Dolním Němčí Jan Bobčík.

Před slavnostní vyhlášení výsledků byli oceněni dva domácí funkcionáři. Trenér Petr Kadlček, který nedávno oslavil padesátiny a dlouholetý člen výboru Josef Rúžička, ten oslavil sedmdesáté narozeniny.

Výsledkový servis 10. ročníku memoriálu Josefa Přikryla

Dolní Němčí – Horní Němčí 2:1 (1:0)

Ostrožská Lhota – Horní Němčí 4:3 (4:0)

Dolní Němčí – Ostrožská Lhota 5:1 (2:0)

Celkové pořadí:

1. TJ Dolní Němčí

2. SK Ostrožská Lhota

3. Sokol Horní Němčí


Organizační výbor turnaje: Jan Bobčík, Antonín Kolísek, Marek Cmol.

Hlasatel: Jan Bobčík, František Štergenich.

Rozhodčí: Stanislav Toman, Jiří Němec a Ladislav Horňák.