„Mám trhlinku v bláně, která obaluje sval. Pod ní se udělala sraženina, která je příčinou všech problémů. Teď jsem dostal léky na ředění krve, tak doufám, že to bude co nejdříve v pořádku," nechal se slyšet zraněný gólman.

Že do duelu s Jabloncem nebude moct zasáhnout, bylo jasné už několik dnů dopředu. Trenér Svatopluk Habanec to však z taktických důvodů tajil. „Nechtěli jsme trenérovi soupeře odkrýt všechny karty," přiznal, že zranění opory zámerně bagatelizoval.

Melichárkův nástupce Milan Heča zvládl svůj úkol bez chyby. „Odvedl dobrý výkon. V přípravě odchytal dost zápasů, takže jsem se toho, že půjde do brány, vůbec nebál," poznamenal na Hečovu adresu Svatopluk Habanec.

Pravdou ovšem bylo, že soupeř slováckou dvojku příliš neprověřil.

Kluci výborně bránili a hodně pokusů soupeře zblokovali, takže na mě skoro nic neprošlo. Jednoduchý zápas to ale nebyl. Ve druhé půli nás Jablonec zatlačil, musel jsem být pořád ve střehu," nechal se slyšet gólman, který za měsíc oslaví třidvacáté narozeniny. V té době by stále ještě mohl být v pozici jedničky.

„Doktor mi říkal, že budu mimo hru tři až čtyři týdny. Věřím ale, že v pořádku budu dřív," přeje si Dušan Melichárek, kterého výhra nad Jabloncem potěšila.

„Začátek jsme měli parádní, škoda jen, že jsme nedali víc než jeden gól. Pak ale soupeř ukázal svoje kvality, tři body jsou nesmírně cenné," radoval se zkušený gólman.