Žádný hon na čarodějnice se ale nekonal a jednatřicetiletý brankář si mohl celkem v klidu vychutnat remízu 1:1.

„Čekal jsem mnohem horší reakci publika. Spousta lidí totiž neví, jak to s mým přestupem přesně bylo. Pár křiklounů, kteří řvali něco o zaprodanci, se našlo, od jiných fanoušků jsem se ale dočkal podpory, což mě potěšilo. Ti asi vědí, na čí straně byla chyba," nechal se slyšet Dušan Melichárek.

Konkrétní ale být nechtěl. „Lidi si to bez problémů domyslí, není to tak těžké uhodnout," dodal.

Vedle spršky nadávek se strážce brněnské svatyně v Hradišti nedočkal ani spršky střel, jeho bývalí spoluhráči ho příliš neprověřili.

„Myslel jsem si, že si zachytám mnohem víc, žádný tlak Slovácka se ale nekonal. Kluci dobře bránili, soupeře jsme do ničeho nepustili," pochvaloval si zkušený gólman.

Pořádně mu prý zatrnulo pouze jednou.

„Nejhorší to jednoznačně bylo v poslední minutě, kdy se dostal do šance Jarda Diviš. Centr, myslím, že Tomáše Rady, tam někdo z našich podskočil a míč se dostal k Jardovi. Snažil jsem se mu zmenšit střelecký úhel a trefil mě. Odrazilo se to zpátky k němu, kluci ale měli naštěstí čas se vrátit a vykopli to z brankové čáry," oddechl si Dušan Melichárek.

Na hradišťském stadionu tak lovil míč ze sítě pouze po pokutovém kopu, který s přehledem proměnil Libor Došek.

„Známe se samozřejmě velice dobře, takže vím, že penalty kope po pravé ruce gólmana. Čekal jsem ale, že právě proto, že se známe, pošle balon na opačnou stranu, ale nestalo se tak. Došan myslel ještě víc než já a poslal mě na párek," pousmál se Dušan Melichárek.

Slibovaná večeře nebude

Usmívat se mohl, Brno totiž z nepříjemné situace díky svému kapitánovi vybruslilo. Pavel Zavadil předvedl lahůdkový přímý kop a zařídil dělbu bodů.

„To byla krása," rozplýval se Melichárek nad trefou svého velkého kamaráda a na dálku mu poslal poděkování.

„Dostali jsme díky němu na víkend volno. Chtěl jsem jít na ryby, místo toho ale budu u rodičů od přítelkyně vozit beton. Zkrátka výborný aktivní odpočinek," povídal v sobotu ráno dobře naladěný gólman.

Spoluhráčům v kabině slíbil za výhru na Slovácku společnou večeři, jelikož si ale jeho tým odvezl pouze bod, jeho peněženka o tolik nezchudne.

„Ušetřil jsem, to je pravda. Ale do kasy něco dám. Raději bych ale zaplatil tu večeři. Myslím, že jsme v Hradišti klidně mohli vyhrát. Hlavně v první půli jsme si vytvořili víc šancí než domácí, kteří až na tyčku Kerbra nic neměli. Vzhledem k vývoji zápasu musíme ale brát i remízu," uzavřel své povídání Dušan Melichárek