Byl to on, kdo se podílel na první brance Slovácka. Sedm minut před poločasem se natlačil do vápna a ve vzdušném souboji ho poslal k zemi Fernando Neves. Slávisté sice protestovali, ale rozhodčí ukázal jasně na penaltový puntík.

Faulovaný obránce o nějakém filmování nechtěl vůbec slyšet. „Nevés hrál od samého začátku hodně nečistě. Držel mě při každém souboji, při penaltovém zákroku jsem ještě dostal ránu loktem do krku. Jasná penalta," tvrdil Tomáš Košút, který musel přiznat, že domácí obrana měla v zápase hodně štěstí. „Konečně to přišlo, v některých zápasech jsme ho neměli, ale jásat ještě nemůžeme. K záchraně musíme ještě uhrát nějaké body."

Slovácko sice vstřelilo tři branky, ale mužem zápasu byl jednoznačně gólman Dušan Melichárek. Trenér Habanec měl po zápase pro svého gólmana jenom slova chvály. „Už do poločasu chytil minimálně, to zdůrazňuji, minimálně tři gólové šance," chválil svého brankáře kouč domácích. Už v minulém kole proti Znojmu se v brance rozhodně nenudil a o promrznutí za pár dní třicetiletého gólmana nemohla být řeč ani v duelu proti pražské Slavii. Svůj výkon z těchto utkání ale nechtěl gólman Slovácka příliš srovnávat. „Bylo to jiné v tom, že dneska jsem vychytal nulu. Proti Znojmu jsme navíc ve hře totálně propadli. Slavii jsme dali tři branky, bez těch bychom nemohli vyhrát, je to zásluha celého mančaftu, včetně lavičky. Bylo to naše společně s Libercem nejdůležitější výhra," tvrdil brankář domácích.