„Měli jsme ze zápasu vytěžit víc,“ ví záložník Michal Sadílek. Podle odchovance Slovácka rozhodl čtvrteční duel zbytečný gól do šatny. „To se stávat nemůže. Řekové nás potrestali,“ štve oporu české reprezentační jednadvacítky.

Také útočníka Ondřeje Šašinku štval obdržený gól těsně před přestávkou.

„Nemělo by se nám stávat, že soupeři takto darujeme penaltu a necháme ho jít do vedení. Navíc, když hráli bez vyloučeného hráče,“ láteřil útočník české jednadvacítky a Slovácka.

I když hosté hráli většinu zápasu v oslabení, dostali se z penalty do vedení. Na trefu Bouzoukise odpověděl pouze Adam Hložek. Sparťanský talent se hlavou trefil po precizně zahraném rohu záložníka Michala Sadílka.

„Druhý poločas byl z naší strany lepší, hráli jsme aktivněji, ale mohli jsme do vápna dostat ještě víc centrů a mít nebezpečnější situace. Byli jsme nebezpeční po standardkách, dali jsme z ní i branku, ale celkově jsme měli být produktivnější, zvlášť při takové převaze. Příležitostí zvrátit zápas bylo dost, ale nedokázali jsme to finále zvládnout,“ mrzí Sadílka.

Rodák z Uherského Ostrohu alespoň ocenil snahu a týmovost, kterou český tým ukázal po změně stran.

„Nepoložil nás ani zbytečný gól do šatny. Ve druhém poločase jsme ukázali, že máme tým a super partu, v rámci možností jsme to ještě zvládli," je přesvědčený Sadílek.

I když domácí tým na stadionu v Karviné celou druhou půli poctivě dobýval organizovanou řeckou defenzivu, pořádnou šanci na vstřelení gólu si nevypracoval.

„Někdy je to i horší, když soupeř hraje v deseti, tak tomu bylo i proti Řecku. Snažili jsme se výsledek otočit, ale aspoň, že jsme vyrovnali,“ oddechl si odchovanec Ostravy, který v zápase od soupeře nedostal ani píď prostoru. „Snažil jsem se neustále někam nabíhat, ale stopeři na mně byli neustále nalepení. Hráli opravdu dobře," ocenil řecké zadáky Šašinka.

Fanouškům ze Slovácka se společně s dalšími českými lvíčaty představí už v pondělí, kdy Krejčího tým na stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti vyzve Skotsko. Třetí kvalifikační utkání o postup na evropský šampionát 2021 začíná v sedmnáct hodin.

„Uvidíme na konci, jestli nás tyto dva ztracené body budou mrzet. Teď to musíme hodit za hlavu a přepnout na pondělí a zápas se Skotskem. Bude velmi důležitý,“ ví Sadílek.