„Vzhledem k tomu, že k nám přišlo hned několik nových hráčů, měli bychom hrát na špici,“ říká třiadvacetiletý útočník.

„Co mám zprávy, tak v soutěži zůstávají Osvětimany, což asi bude náš hlavní konkurent v boji o titul,“ přidává.

V Hluku dokázali přemluvit odchovance a hráče z okolí, mužstvo doplnit. Loňský podzim už nikdo nechce zažít. Omlazený tým se po přesunu z krajského přeboru v I. A třídě soužil, nyní je mančaft skoro nový.

„Vrátili jsme z Rakouska, přišli dva kluci z Kunovic, vypadá to lépe než na před rokem,“ souhlasí Martiš.

Odchovanec Spartaku se do mateřského oddílu vrátil už v zimě. Absolvoval přípravu, ale velký comeback pokazila nákaza, kvůli pandemii si na další soutěžní duel v rodném městě musí počkat až do srpna.

„Lidé z klubu mě neustále bombardovali, ptali se, kdy se vrátím. Já jsem chtěl v Rakousku ještě zůstat a vrátit se až v létě. Nakonec mě ukecali, abych jim pomohl soutěž zachránit,“ vysvětluje.

U jižních sousedů strávil rok a půl. Nejprve hrál v osmé nejvyšší soutěži za Wetzelsdorf, pak se přesunul za kamarádem Dušanem Klvaňou do Ladendorfu, kde nastupoval v šesté lize.

„Ani jedno angažmá nebylo špatné. Do Rakouska jsem dojížděl dvakrát týdně. Když jsme hráli v pátek, tak třikrát. Časově to bylo docela náročné, ale zápasy tam nebyly špatné,“ říká.

Ani v Hluku si na malé vytížené nemůže stěžovat. Kromě hraní se věnuje také trénování mládeže. V klubu vede mladší žáky, na hřišti je čtyřikrát týdně.

„Je toho docela dost, ale nestěžuji si. Jsem doma a práce s kluky mě baví,“ přiznává.

Tomáš Martiš prošel stejně jako jiní hráči Hluku akademií Slovácka. V minulosti hrával i za Dolní Němčí a proti bývalému klubu si zahrál také ve středu.

Kamarády ze sousední obce nešetřil, dal jim dva góly a nynějšímu týmu pomohl k výhře 6:3 i celkovému triumfu v Corona Cupu, kterého se účastní ještě Újezdec.

„Dnešní i celkové vítězství samozřejmě potěší. Odehráli jsme čtyři zápasy, ve kterých jsme si připsali tři výhry a jednu remízu. Nerozhodně jsme hráli akorát v Dolním Němčí, kde to bylo vyhrocené,“ uvedl

I přes emoce si ale Martiš letní přípravné klání užil.

„Byla to výborná věc. Takové oživení sezony, které se nedohrála. Přípravné zápasy se soupeři z jiného kraje nemají takový náboj, jako derby se se sousedy,“ dodává.