„Čeká nás přechodový týden, kdy na kondičních prvcích začneme ubírat a naopak budeme přidávat herních prvků," potvrdil kouč Svatopluk Habanec, který si soustředění v Uherském Brodě pochvaloval.

„Asi pětadevadesát procent hráčů absolvovalo kompletní program, což je potěšující. Měli jsme tam k dispozici vše, co bylo třeba. Velkou výhodou je, že je to blízko. Jsme moc rádi, že jsme tam jeli, řekl bych, že areál na Lapači využijeme i v budoucnu."

Že to byl opravdu enormně náročný týden, potvrdil i zkušený záložník Veliče Šumulikoski. Během své kariéry prošel spoustou týmů i zemí, takže má s čím srovnávat.

„Bylo to opravdu náročné. Ten, kdo to naplno přežil bez zdravotních komplikací, z toho může těžit dva roky," pousmál se makedonský reprezentant.

„Pro fotbalisty je to určitě nejméně oblíbené období, které je však nutno absolvovat. Teď nás bude čekat více zápasů, což je jistě příjemnější. Hlavně ať nám slouží zdraví," doplnil nejlepší střelec Slovácka i celé ligy Libor Došek.

Zdravotní problémy postihly na soustředění Tomáše Zajíce, který si natáhl sval, a také Jaroslava Diviše a Jiřího Valentu. Zatímco ten už je v pořádku, Diviš ještě středeční duel vynechá.

„Měl zapálenou achillovku, ve čtvrtek by ale měl začít normálně trénovat. Do zápasu nezasáhne ani Martin Kuncl, který má nějaký zánět v břichu. Podezření na slepé střevo ale doktoři vyloučili, tak snad by měl být brzy v pohodě," přeje si Svatopluk Habanec.

Minimálně v dnešním utkání s Kroměříží ještě pošle do hry na každý poločas jinou jedenáctku. „Celý zápas odehrají asi jen dva hráči, zbytek si k tomu ještě přidá pětadvacetiminutový výběh, aby to vydalo za tréninkovou jednotku. I tento týden ještě budeme trénovat dvakrát denně," prozradil kouč Slovácka.

Zatímco v přípravě běží vše téměř hladce, jednání o nových posilách se komplikují.

„O vytipované hráče máme zájem, nechceme je sem ale přivést za cenu, která je pro klub nevýhodná," naznačil ředitel klubu Vladimír Krejčí, že podpisy smluv zatím váznou na přemrštěných požadavcích manažerů. I když by o exotické akvizice z Kostariky a Ghany stál, je přesvědčený, že i tak má současný tým velkou sílu.

„Přivedli jsme Mariána Kováře, který musí začínat v juniorce. Kádr je tedy kvalitní," dodal Vladimír Krejčí.

Slovácko vedle duelu s třetiligovou Kroměříží čeká v tomto týdnu ještě jeden zápas, v sobotu modrobílí zavítají do Myjavy (11).