Zkušený zadák se přesto s největší pravděpodobností vrátí do sestavy už v následujícím ligovém zápase. Nastoupí proto brněnské Zbrojovce, tedy klubu, kde fotbalově vyrůstal a začal svoji ligovou kariéru.

Mrzelo vás, že jste nebyl na hřišti zrovna proti mistrovské Plzni?

Mrzí mě každé utkání, ke kterému nemůžu nastoupit, že to byla zrovna Plzeň, jeden z našich nejlepších mančaftů, tak to mrzí o to víc. Fotbalu v televizi moc neholduji, ale po dlouhé době jsem se díval. Pro diváka to byl super zápas.

Na vašem místě odehrál utkání bez výraznější chyby Petr Reinberk, neobáváte se o místo v sestavě?

Obávám, neobávám. Je to věc trenéra, jak mužstvo poskládá. Mně nezbývá nic jiného, než se na tréninku připravovat pořád stejně.

Slovácko je v poklidném středu tabulky. Odrazilo se to na náladě v mužstvu?

Jasně. Když získáváte body, tak se logicky lépe pracuje. Doma jsme dvakrát vyhráli, teď chceme porazit Brno, proti kterému se nám doma dlouhodobě nedaří. Nechci říkat, že jsme nebo nejsme zachránění. Musíme hrát stejně, jako kdybychom měli dvacet bodů nebo šedesát.

S fotbalem jste začínal právě v Brně. Jaký je pro vás Zbrojovka soupeř?

Pár kluků tam ještě znám, ale za tu dobu, co jsem pryč, se tam toho strašně moc změnilo. Ty doby, kdy jsem přišel do Slovácka a znal jsem v Brně všechny hráče a funkcionáře, už jsou dávno pryč. Zápas pro mě nebude nic extra výjimečného. Jsou sice v tabulce pod námi, ale to může zkreslovat. Mají kvalitní mužstvo, určitě to bude nepříjemný soupeř.

Je někdo ve Zbrojovce, s kým se víc kamarádíte a jste ve větším kontaktu?

S hráči se téměř neznám, jen s realizačním týmem, znám maséry. Je tam spousta odchovanců. Když jsem byl v Brně, tak hráli ještě dorost, takže je znám jenom od vidění. Už ty vazby nejsou jako dřív. Bude to pro mě normální ligový zápas.

Ale přijedou vaši známí a kamarádi z Brna, v tom to bude pro vás specifické utkání. Je to tak?

To je trošku rozpolcené. Tím, že moje nejbližší okolí na zápas přijede, tak to bude trošku speciální zápas. Spousta kamarádů už volala a psala, že Zbrojovka potřebuje body, mysleli to samozřejmě z legrace. Jsem ve Slovácku, hraji za Slovácko a chceme Brno porazit, nic jiného neexistuje. Společně s Došálem (Libor Došek) a Truskou (Jan Trousil) vypíšeme za výhru něco speciálního do kabiny, je to náš klub, ve kterém jsme strávili spoustu let.

Zbrojovka bojuje o záchranu, uvědomujete si, že každý jiný výsledek, než vaše výhra, bude svádět k různým spekulacím…

Jasně. To je klasická česká povaha, už jsem to ve Slovácku zažil. Spousta lidí říkala, že to bylo tak nebo onak. Můžu dát ruku do ohně za sebe i za kluky, že všechno bylo vždycky férové. Ono je to také odraz celé společnosti, všichni za vším vidí korupci nebo nějaké podvody.

Zamluvili si u vás kamarádi na derby větší počet lístků?

Řeknu to takhle. Byl jsem vždycky známý tím, že lístky na zápasy Slovácka jsem téměř nepotřeboval, ale moje přítelkyně udělala v Brně takový nábor mých nejbližších kamarádů a teďka se poctivě dostavují na každé utkání. Pravidelně sháním kolem deseti vstupenek, už se stalo, že byli i venku, třeba na podzim v Jihlavě, tam měli transparent a dresy, ale nechtěli je s tím pustit na stadion. Proti transparentu nic nemám, ale na druhou stranu, ty s mým jménem zrovna moc nemusím.

To se vám teď zápasy Slovácka prodraží, že?

Dělám to rád. Jsem jim vděčný za podporu moji i Slovácka.

Kupujete ty levnější vstupenky?

Ne ne. Bohužel, oni jsou nároční fanoušci a chtějí sedět na hlavní tribuně. Kdybych je posadil někam do kouta, tak to by se jim to asi moc nelíbilo (smích).

Jste známý jako příznivec Tibetu, neplánuje do Asie po skončení sezony cestu?

To ne, mám jiné plány.

Povídejte.

Budu se ženit, svatba bude 6. června v Brně. Kluci už to ví, pár lidí už jsem pozval, zbytek nějak doladím. Problém je, že svatba je v době dovolených, spousta spoluhráčů bude mimo.

Zatím mám přislíbenou účast Honzy Trousila, Libora Doška a dorazí i Peťa Švancara. Žádnou dovolenou neplánujeme, chtěli bychom někam vyjet s kamarády. Jestli to bude Chorvatsko nebo něco jiného, to se uvidí.

Dovolená s kamarády není zrovna obvyklá svatební cesta?

S přítelkyní jsme tak nějak založení, že nelpíme na tradicích. Máme rádi pohodu, to je pro nás důležitější než plánovaná svatební cesta.

Můžete na závěr prozradit jméno nevěsty?

Jasně, Monika.

Zápasy Martina Kuncla v dresu Slovácka proti Zbrojovce Brno

6. 3. 2010

18. kolo: Slovácko – Brno 0:2.

Martina Kuncla střídal v 80. minutě Aleš Chmelíček

„V tom ročníku jsem začal jako hráč Sparty, na podzim jsem byl dokonce na lavce při derby se Slavií. Na to si dobře vzpomínám, bylo to moje první utkání v dresu Slovácka. Zápas se mně ani celému mužstvu nevyvedl. Byl to špatný začátek nového angažmá."

24. 10. 2010

13 kolo: Zbrojovka – Slovácko 7:0

„Dnes už se tomu můžu jenom smát, ale v tu chvíli to na hřišti nebylo vůbec nic příjemného.

Po zápase jsem ani nevěděl, kolik to skončilo, těch branek bylo fakt hodně. Byla to moje největší prohra v kariéře, teda mimo tréninkových zápasů."

28. 7. 2012

1. kolo: Slovácko- Brno 0:1

„Tohle utkání si nijak extra nevybavuji, seděl jsem jenom na lavičce. Když nehraji, tak mně to okamžitě mizí z hlavy. Nic víc k tomu nejsem schopen říct."

6. 2013
kolo: Brno – Slovácko 1:3
„Tak tenhle zápas si anopak pamatuji velmi dobře. Dal jsem gól, bylo to sice trošku se štěstím a tečí domácího hráče, ale byl. Gólů moc nedávám, takže bych je dokázal vyjmenovat úplně všechny. Hned po zápase jsem vezl Honzu Trousila na koncert Divokého Billa, To utkání bylo příjemným zakončením sezony."