Reprezentační pauzu využilo čtrnácté mužstvo tabulky mimo jiné k propagačnímu zápasu proti mužstvu třetí třídy Suchovu. Utkání se odehrálo na hlavním stadionu v Uherském Hradišti v rámci projektu Kopeme za fotbal ve středu 21. března.

Trenér Michal Kordula zatím pořád nemohl ani do tohoto propagačního zápasu nasadit dlouhodobě zraněného Petra Reinberka.

Ten vidí svůj návrat na trávník v lepším případě až po reprezentační přestávce. „Momentálně nevím, ale chtěl bych být připravený na Liberec. Uvidíme, jestli se to podaří,“ přemítá krajní bek Slovácka, který se zranil na soustředění v Turecku v zápase proti makedonskému Vardaru Skopje. „Měl jsem tržnou ránu ve svalu, asi jeden a půl centimetru velkou. Nikdy jsem tak dlouho nemarodil, už je to pomalu šestý týden. V pátek (dnes) jdu na vyšetření, pokud bude všechno v pořádku, tak v pondělí začnu přípravu.“

Další marod Veliče Šumulikoski už by měl být v tréninkovém procesu celý týden. „Šumi začal v pondělí s rekonvalescencí a fyzioterapií,“ hlásil stav nejzkušenějšího hráče své družiny trenér Michal Kordula.

Zdravý už je i největší posila Gruzínec Irakli Sikharulidze, který se zranil jako Petr Reinberk na tureckém soustředění. „Minulý týden nastoupil v Ostravě za juniorku, stejně jako Patrik Hellebrandt. Oba jsou bez dalšího omezení,“ informoval kouč Slovácka. Mladý záložník, který překvapivě v loňském létě přestoupil do Uherského Hradiště ze Zlína, si přivezl zranění stejně jako jeho dva spoluhráči z Turecka. „Měl jsem natažený krejčovský sval, je hned vedle třísla, ale už měsíc trénuji bez omezení,“ povídá Hellebrant. Šikovný fotbalista zatím za Slovácko sbírá zkušenosti. O návratu na ligové trávníky nebo alespoň na lavičku nechce zatím ani spekulovat. „Těžko říct, je to věc trenéra, ale rád bych co nejdříve,“ přiznal.

Fotbalisté Slovácka můžou být zatím s jarním bodovým ziskem spokojení.

O jediný bodík odskočili brněnské Zbrojovce a dostali se z přímého pásma sestupu. V jarní tabulce jsou dokonce na sedmém místě, se ziskem osmi bodů. „Potřebujeme sbírat body, což se nám na jaře celkem daří. Herně to občas sice není ono, ale teď jsou důležité body, zatím to docela jde,“ hodnotí jarní část sezony Patrik Hellebrand, který si sestup vůbec nepřipouští. „V tomhle směru myslím pozitivně. Do konce ligy je ještě hodně zápasů. Věřím, že co nejdříve budeme z nejhoršího venku.“

Petr Reinberk si myslí, že se bude rozhodovat až v samém závěru ligy.

„Zatím tomu všechno nasvědčuje. Je tam namočených osm mančaftů. Už bych byl nejraději na hřišti, sledovat to z tribuny je hrozné. Jsem strašně nervózní. Doufám, že už brzy se mě to sledování z hlediště týkat nebude,“ přeje si na závěr sedmadvacetiletý odchovanec Slovácka.