„Nebyl jsem nervózní. Pořád jsem hráčem Slovácka a soustředím se na jen na něj. Nějaký Jablonec mám teď úplně vypuštěný," tvrdil po sobotním duelu Marián Kovář, který si prý vůbec nevšímal ani nejlepšího střelce soupeře a svého možného příštího spoluhráče z útoku Davida Lafaty. „Soustředil jsem se na svůj výkon. Ale určitě je to kvalitní hráč, dokáže udržet balon, dobře ví, kde se má postavit a sami jste viděli, že dokáže dávat góly. V tom je jeho největší síla."

Trenér Jablonce Václav Kotal sice přiznal, že se soustředil víc na své hráče, ale po očku sledoval také výkon Kováře. „Všimnul jsem si, že hlavně v prvním poločase nás zlobil z obou stran. Dobře pracuje na míči a je rychlostně slušně vybavený. Dovolil si s míčem, dokázal centrovat a pokoušel se obcházet naše hráče. Z tohoto pohledu určitě kvalitní fotbalista, svojí rychlostí a dravostí je nebezpečný pro každou obranu. My víme, že má svoje kvality a proto jsme ho také koupili. Viděli jsme ho i předchozích zápasech Slovácka, také jeho dnešní výkon byl v pořádku," hodnotil fotbalové umění slováckého mladíka jablonecký kouč.

Jenže výkon Maríána Kováře úplně v pořádku nebyl. Útočníka zdobí góly, nebo alespoň umění dostat se do brankových šancí. Proti Jablonci vyšel Kovář v obou ukazatelích naprázdno. Bylo to vinnou neprostupné obrany soupeře a také jedenácti ofsajdů, které odmával asistent hlavního arbitra Radek Kocián. „Co k tomu říct? To neovlivním. Pomezní tam stál, nevím, jestli to byly ofsajdy. U některých akcí jsem si myslel, že to ofsajd nebyl," lamentoval Marián Kovář, který si postěžoval také na hustý liják, který se na hradišťský stadion snesl na začátku druhé půle. „V závěru první půlky ještě nepršelo, trávník byl ideální. Po přestávce ale začalo hustě pršet a už nebyl čas si vyměnit kopačky," posteskl si útočník Slovácka, kterému to na mokrém terénu pořádně klouzalo.

Autor: Stanislav Dufka