Nejen na hřišti, ale i mimo něj. V minulém roce totiž vedle sázení branek do sítí soupeřů zvládl ještě mnohem důležitější zápas. Porazil totiž zákeřnou rakovinu. Zdravotní trable se mu ale nepřestaly vyhýbat ani poté. Nedávno si ošklivě poranil koleno a bude na zeleném trávníku opět několik měsíců chybět. Do budoucnosti ale rodák z Fryčovic na Frýdecko-Místecku přesto hledí s optimismem.

Marku, co říkáte na to, že jste se stal sportovním králem města Uherské Hradiště?
Já jsem absolutně vůbec nemyslel na to, že bych mohl vyhrát. Pro mě je to dost velké překvapení. Jsem za to ale rád.

Když jste ve vítězství vůbec nedoufal, kdo byl ve vašich očích největším favoritem?
Díval jsem se, kdo je v nominaci, ale abych řekl pravdu, tak jsem nikoho neznal. To je ale dané tím, že nejsem odsud, v Hradišti jsem teprve rok a půl. Nedokázal jsem tak odhadnout, kdo by mohl vyhrát.

Co spoluhráči, sledovali, že můžete být sportovcem roku?
Jasně. Věděli, že je dnes vyhlášení, takže jsme domluvení, že jim mám dát vědět. Kolik mě to ale bude stát, to netuším, teprve se uvidí, kolik mi naúčtují. Pokladník jsem ale já, takže si když tak něco upíšu (smích).

Jaký byl z vašeho pohledu rok 2017?
Svým způsobem úspěšný i neúspěšný. Byly tam dobré věci, ale i ty špatné. Těžko se mi to hodnotí, kdybych ale měl tvrdit, že bylo vše jen dobré, nebyla by to pravda. Už v létě jsem měl jít do přípravy s A-týmem, jenže jsem onemocněl a musel jsem se dlouho léčit. V červnu mi zjistili rakovinu a vyléčil jsem se až v listopadu.

Nemoc je tedy zcela zažehnána?
Naštěstí ano, mělo by to být všechno v pohodě.

Pro cenu jste si ovšem přišel s francouzskou holí, takže zdravotní problémy se vám očividně vyhýbat nepřestaly…
Po každém zranění nebo nemoci si říkám, že už to bude poslední, tak snad už to teď bude skutečně pravda (smích). Opravdu doufám, že už jsem si všechnu smůlu vybral a teď už bude jen líp.

Co se vám přihodilo tentokrát?
Pochroumal jsem si koleno. Praskl mi přední zkřížený vaz a mám potrhané také menisky.

To nezní příliš dobře…
Nezní, ale možná to nakonec nebude tak hrozné, jak to vypadá. Teď mi při operaci sešili menisky, a když všechno půjde dobře, tak bych snad později ani nemusel jít na plastiku vazů.

Do prvního mužstva se vám sice ještě nakouknout nepodařilo, určitě byste si ale přál, aby to bylo co nejdřív. Jak ale myslíte, že mužstvo zvládne jarní boj o záchranu?
Myslím si, že se zachrání, protože Slovácko do ligy patří. Sice jsou po podzimu v problémech a i na jaře budou mít záchranářské starosti, já se ale nebojím, že by to nezvládli. Věřím jim.