„Má vynikající individuální a kopací techniku. Pravou nohou hraje slušně, levou výborně, a jak všichni víme, leváků je pořád málo. Marek je technický hráč a rozený režisér mužstva s výborným přehledem ve hře. Na druhou stranu musí ještě zapracovat na důrazu a agresivitě," zhodnotil jeho kvality bývalý trenér béčka Jan Palinek.

Přes zápasy rezervy a juniorky se rychle probojoval do kádru Svatopluka Habance. V letošním ročníku Synot ligy prochází zatím svojí nejúspěšnější sezonou. Odehrál 23 zápasů a na podzim vstřelil svoji první ligovou branku. O nějakém uspokojení ale nechce devatenáctiletý mladík ani slyšet. „Jsem hlavně spokojený s tím, že mně trenér dává šance. Jsem rád, že hraju, ale o základní sestavu musím pořád bojovat. Jsou tam ještě mezery, ještě budu muset hodně makat," dobře ví talentovaný záložník Slovácka.

V základní sestavě nechyběl ani v Plzni a na pražské Spartě. Nastoupil od první minuty proti velkoklubům českého fotbalu, proti týmům, které se celý rok praly o ligový titul.

Cítí mladý fotbalista trému v zápasech, ve kterých se postavil několika reprezentantům?

„Nějaká nervozita tam ještě byla, ale na Spartě jsem hrál v základu už podruhé, poprvé to bylo daleko horší. Bohužel, ani jeden zápas se nám moc nepovedl. Dostali jsme rychlé góly, pak se to těžce dohání, oba týmy mají obrovskou kvalitu. Na Letné jsme rychle prohrávali o dva góly. Sice jsme vstřelili kontaktní branku, mysleli jsme si, že nás nakopne, ale do poločasu jsme dostali další dvě," rozebíral Havlík uplynulé ligové kolo.

Slovácku se zatím závěr sezony nedaří, z posledních čtyř zápasů vybojovalo jediný bodík. Zítra odehraje před vlastními fanoušky poslední zápas aktuálního ligového ročníku. Přijede čtvrté mužstvo tabulky – silná Mladá Boleslav. „Každý v mančaftu si uvědomuje, že máme tak nepříjemnou bilanci. Proti Boleslavi to chceme změnit, potěšit naše fanoušky. Chceme se zvednout a urvat tři body," tvrdí odhodlaně.

Jenže středočeský klub nepatří mezi zrovna oblíbené protivníky Slovácka. Na podzim si svěřenci trenéra Habance odvezli z města automobilů dvoubrankovou prohru. Stejný protivník je na jaře vyřadil i ze čtvrtfinále poháru.

„Je to těžký soupeř, dlouhodobě patří do užší špičky ligy. Moc nám to proti nim nejde," povídá záložník Slovácka, který může v sobotu nastoupit proti Boleslavi ve čtvrtém soutěžním zápase v letošní sezoně. „V lize a v pohárových zápasech jsem střídal. Nevím, jakou zvolí trenér taktiku a jestli budu v základní sestavě," dívá se k sobotnímu duelu, ale nijak zvlášť soupeře studovat nehodlá.

„Že bych se nějak speciálně zaměřoval na jednotlivé hráče, tak to ne. Spíš se podívám na nějaké sestřihy a trenér určitě připraví nějaké video. Rozhodně si musíme dát pozor v útoku na Mageru, ten je hodně nepříjemný. Ale Boleslav je celkově hodně silný tým," upozorňuje odchovanec fotbalu v Lubné na Kroměřížsku, který má smlouvu ve Slovácku do léta příštího roku. „Co bude dál? To momentálně neřeším. Uvidíme, jak se všechno vyvrbí," říká na závěr.